30 Kasım 2021 Salı

CHP SAMSUN İL BAŞKANINDAN FLAŞ İDDİA! MUSTAFA DEMİR KENDİSİNİ UYARAN BÜROKRATA İŞİNE BAK DEDİ

CHP Samsun İl Başkanından flaş iddia! Mustafa Demir kendisini uyaran bürokrata işine bak dedi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir'in tutuklanan daire başkanı ile ilgili uyarıldığını ve bu uyarıyı yapan bürokrata Demir'in "Sen bak işine" dediği yönünde bir iddianın olduğunu gündeme getirdi.

25 Aralık 2020 Cuma 13:08 SİYASET

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'den Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanının rüşvet iddiası ile tutuklanması olayı için flaş iddia.


Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin Karakaş'ın tutuklanması sonrası, belediye başkanı Mustafa Demir'in olayı ihbar ettiği gündeme gelirken, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ise farklı bir iddiayı gündeme getirdi.

Sosyal medya üzerinden canlı yayınlar yapan Kanal 362'de gazeteciler Noyan Alper Cabbar, İsmail Akduman ve Haydar Öztürk'ün konuğu olan CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, daire başkanının tutuklanması olayı ile ilgili çok çarpıcı bir iddiayı dile getirdi.Tutuklanan Daire Başkanının daha önce görev yaptığı Terme İlçe Belediyesinde de kötü kokuların geldiğini Kanal362 canlı yayınında söyleyen CHP Samsun İl Başkanı Türkel, "Belediye bürokratlarından hem de üst düzey görevde olan bir bürokratın bu iddiaları Mustafa Demir'e ilettiği, bu vatandaşla ilgili akçeli işlerin olduğu yönündeki şikayetleri ilettiği, Mustafa Demir'in de sen işine bak dediği yönünde iddialarda var. Neresinden bakarsanız bakın ortada bir yolsuzluk usulsüzlük rüşvet iddiaları var. Bu yük sayın Mustafa Demir'in sırtındadır. Bunun hesabını önce yasal yollardan diğer taraftan kamuoyu vicdanında vermesi gerekiyor. Samsun kamuoyunu ikna edecek bir açıklama yapma mecburiyeti vardır Mustafa Demir'in. Bunlar çok korkunç iddialar. Umarız bir kişi ile kalmıştır bu iş. Umarız daha büyük organizasyon şeması yoktur" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir'in tüm otoparkları ilçe belediyelerine devredildi

Samsun Büyükşehir'in tüm otoparkları ilçe belediyelerine devredildi