30 Kasım 2021 Salı

CHP SAMSUN İL BAŞKANINDAN KAYYUM TEPKİSİ! ÖNCE KENDİ BELEDİYELERİNE BAKSINLAR

CHP Samsun İl Başkanından Kayyum tepkisi! Önce kendi belediyelerine baksınlar

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Millet İttifakına bağlı İlkadım Belediyesi için kayyum iddialarının ortaya atılmasına sert çıkarak, "Bu iddiayı ortaya atanlar önce kendi belediyelerine baksınlar" dedi.

08 Ekim 2020 Perşembe 19:38 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İlkadım Belediyesi için gündeme getirilen kayyum iddialarına tepki gösterdi.


CHP Samsun İl Başkanı Türkel, muhalefet parti belediyelerinin müfettişler aracılığı ile bütün hesaplarının didik  didik didiklendiğini ve Millet İttifakı belediye başkanlarının İller Bankası ve özel bankalar tarafından kredi verilmeyerek cezalandırıldıklarını söyledi. İlkadım Belediyesine kayyum iddiaları ve AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun bu konuda yaptığı açıklamaları değerlendiren CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, bu iddianın ortaya atılarak Millet İttifakı belediye başkanlarına aba altından sopa gösterildiğini savundu.

Pandemi sürecinde 700 bin esnafın kepenk kapattığını, Samsun'da da çok sayıda esnafın kepenklerini kapattığını söyleyen CHP İl Başkanı Fatih Türkel, "Bir taraftan ülke yangın yeri. Pandemi sürecinde 700 bin esnaf kepenk kapatmış, Samsun'da hizmet sektöründe bir sürü esnaf kepenk kapatmış durumda. Bir yanda insanlar evlerine nasıl ekmek götüreceklerini düşünürken bu iktidarın il başkanları, milletvekilleri bu yaraları sarmak yerine İlkadım Belediyesine kayyum söylentisi çıkartıyor. Elinizde belge varsa devletin mahkemeleri buradadır. Ama mışlarla, bunları gündeme getirerek seçilmiş belediye başkanlarımıza acaba yaratmak adına atılmış bu adımları kötü niyetli olarak görüyoruz. Kimin elinde ne belge varsa savcılığa suç duyurusunda bulunabilir. Belediye başkanlarımız mahkemelere hesap vermekten kaçacak değiller. Millet İttifakı belediye başkanları bu işi yürütemiyor, iddiası ile vatandaş nezdinde başkanları küçük düşürme gayretleri vardır. Bu iddiayı gündemi getirenler önce kendi belediyelerine bakacaklar.  Büyükşehir Belediyesine bakacaklar. Araç ihaleleri, yapım ihaleleri, işletme ihalelerine bakacaklar. İlçe Belediyelerine bakacaklar, satın almalara, ihalelere, adam almalara işten çıkartmalara bakacaklar" dedi.


Millet İttifakı belediyelerinin 'Kayyum' denilerek tehdit edildiklerini savunan Fatih Türkel, konuyla ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.
"Eğer birileri diyorsa ki biz suni gündemle belediye başkanlarını tartıştırırız. İlkadım'da Atakum'da belediye başkanlarımızı zan altında bırakanlara karşı dimdik dururuz. İnsanız eksikleri vardır hataları vardır.  Millet İttifakı belediye başkanları iktidar tarafından baskı altında tutuluyor.  Belediyelerimiz üzerinden hesap kitap görmek isteyenlere söylüyoruz biz belediye başkanlarımızı kurda kuşa yem etmeyiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Korona Virüs vakalarında son üç haftanın oran açıklandı

Samsun'un Korona Virüs vakalarında son üç haftanın oran açıklandı