26 Haziran 2019 Çarşamba

CHP SAMSUN İL BAŞKANLIĞINA ESKİ VEKİL SUAT BİNİCİ ADAY OLACAK

CHP Samsun İl Başkanlığına eski vekil Suat Binici aday olacak

CHP Samsun İl Başkanlığı'nın yapılacak il kongresinde CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici'nin de aday olacağı gündeme geldi.

29 Aralık 2017 Cuma 15:08 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanlığına Vezirköprü eski Belediye Başkanı ve CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici'nin de aday olacağı öğrenildi. 


CHP Samsun İl Kongresinde mevcut İl Başkanı Tufan Akcagöz'ün karşısına rakip olarak çıkmaya hazırlanan Suat Binici'nin adaylığı ile ilgili partililere cep telefonları üzerinden mesajlar gönderdiği öğrenildi.

Tahmini olarak 70'li yaşlarda bulunan Suat Binici'nin Vezirköprü Belediye Başkanlığı döneminde de Vezirköprü halkına son kez aday olacağına dair noter tasdikli bir söz verdiği, ancak buna rağmen aday olduğu da gündeme gelirken, CHP Samsun Milletvekilliği den önce İl Başkanlığı görevi de yapan Suat Binici, 7 Ocak 2018 Pazar günü yapılacak olan CHP 36. Olağan Samsun İl Kongresinde yine İl başkan adayı olacak olması partide günün konusu oldu.

Öte yandan Suat Binici, milletvekili olduğu 2008 yılında yapılan Samsun CHP Merkez İlçe Kongresinde o dönemde CHP genel başkan adayı olan Samsun Milletvekili Haluk Koç’u destekleyen başkan adayı Engin Aptik'e salonda çıkan arbede sırasında kafa atmıştı.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz: 3.5 yılda Samsun'un köylerine 350 milyon lira yatırım yaptık

Yusuf Ziya Yılmaz: 3.5 yılda Samsun'un köylerine 350 milyon lira yatırım yaptık