23 Eylül 2020 Çarşamba

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ HANCIOĞLU, SAMSUN'DA AÇILAN TANZİM SATIŞ MERKEZLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu, Samsun'da açılan tanzim satış merkezlerine tepki gösterdi

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun'da açılan tanzim satış merkezlerine tepki göstererek, "Tarım cenneti Samsun'u tanzime mahkum ettiniz" dedi.

28 Şubat 2019 Perşembe 16:07 SİYASET

Samsun'un Bafra ilçesinde belediye başkan adayı tanıtım toplantısında konuşan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun'un İlkadım, Atakum ve Canik ilçelerinde açılan tanzim satış merkezlerine tepki gösterdi.


CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Bafra ilçesinde yaptığı konuşmada birbirinden bereketli iki büyük ovaya sahip olan Samsun'da 'tanzim satış' uygulaması başlatılmasını, iktidarın çaresizlik ve basiretsizliği olarak niteledi.

Hancıoğlu, aday tanıtım toplantısında gerçekleştirdiği konuşmasında "Çiftçi, üretmek için, Samsun'u-Türkiye'yi doyurmak için can atarken bu sese kulak tıkayanlar, şimdi icraat diye Samsun'u, bu bereketli toprakları tanzim satışa mahkum etti" ifadelerini kullandı.

Samsun'un Bafra ilçesinde aday tanıtım toplantıda konuşan CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı tanzim satış uygulamasına sert eleştiriler yöneltti. 31 Mart'ta iki seçenek arasında bir tercih yapılacağını kaydeden Hancıoğlu, bu seçeneklerden birinin, şu anda işbaşında olan ve Bafra'nın bereketli topraklarını ekilmez-biçilmez, üretilmez hale getirenlerin temsil ettiği anlayış olduğunu belirtti.İCRAAT DİYE...
Konuşması sırasında, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan tanzim satış noktalarının fotoğraflarını da gösteren Hancıoğlu "Bakın bu seçenek bizi ne hale getirdi: Batısında Bafra, doğusunda Çarşamba ovaları dururken, buradaki çiftçi üretmek için; Samsun'u, Türkiye'yi doyurmak için can atarken, 'beni destekle diye' yalvarırken buna kulak tıkayanlar, şimdi icraat diye Samsun'u bu bereketli toprakları tanzim satışa mahkum etti" diye konuştu.

Tanzim satış uygulamasının, tarımın çökertildiğinin en önemli göstergesi olduğunu da vurgulayan Hancıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'i kastederek "işin en acı tarafı da bunu bir Bafralıya yaptırıyorlar" ifadelerini kullandı.

İKİNCİ SEÇENEK, GERÇEK BAFRA'LILARDIR
Hancıoğlu bu değerlendirmelerinin ardından, vatandaşın önündeki ikinci seçeneği şöyle niteledi:
"Diğer seçenek biziz, diğer seçenek buradaki Bafralılar. Çiftçisinin üretmesini, o ürünün para etmesini, çarşısının-pazarının şenlenmesini,tek bir çocuğun bile yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye isteyen insanlar. Bunu başaracağız! Hep birlikte başaracağız! Bafralıların vicdanlarına sesleneceğiz, ona layık olmadığı muameleyi yapan iktidara en büyük dersi Bafra'da sandıktan çıkartacağımız sonuçla vereceğiz. Ve 1 Nisan'dan sonra, Kemal Bütüner başkanımız ve ekibi; göreceksiniz, bereketli topraklar üzerinde kurulu bu cennet parçası ilçemizi, layıkıyla, gücünü Bafralılardan alarak ve onlarla birlikte planlayarak, birlikte yönetecek. Tanzimcilere inat yaşasın Bafra!"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhur İttifakı adayı Mustafa Demir: Samsun 31 Mart'tan sonra altın çağını yaşayacak

Cumhur İttifakı adayı Mustafa Demir: Samsun 31 Mart'tan sonra altın çağını yaşayacak