19 Nisan 2019 Cuma

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK, ERDOĞAN'IN SUÇ DUYURUSU İLE İLGİLİ KONUŞTU

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Erdoğan'ın suç duyurusu ile ilgili konuştu

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi ile birlikte 72 CHP milletvekili hakkında yaptığı suç duyurusu ile ilgili konuştu.

21 Temmuz 2018 Cumartesi 12:52 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi hakkında bulunduğu suç duyurusu ile ilgili Haber Gazetesinin acar muhabiri Zerrin Somuncu'ya açıklamalarda bulundu.


Haber Gazetesinden Zerrin Somuncu'ya Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte kendisinin de aralarında bulunduğu 72 milletvekili hakkında yaptığı suç duyurusu ile ilgili konuşan Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı ağza alınmayacak her türlü şekilde konuşuluyor ancak bu olağan görülüyor. Karikatüre 13 yıl önce dava açılmıştı ancak beraat verilmişti. Şimdi sistem değişti, hakime talimat veriliyor. Bu ne kadar vicdanlara sığar? CHP'nin Genel Başkanı'na ve milletvekillerine gözdağı verilmeye çalışıyor ama korkmuyoruz. Demokrasi ve adalet için, torunlarımıza yarınları güzel bir şekilde hazırlamak için çalışıyoruz, hiç kimseden korkumuz yok. Askeri güç, güvenlik gücü, hakim ve savcılar talimatları doğrultusunda olabilir ama bir gün diktatörlük de yıkılacak. Mutlaka bir sonu var ve anılmayacaklar. Biz faşizmle her zaman mücadele ettik. Faşizmi uygulamak isteyenler yaptıklarında boğulacak. Dava olumsuz sonuçlandı diyelim, ne olacak? Canımı mı alacaklar? Hakim olumsuz bir karar verdiğinde yılacak mıyız? 'Affedin bizi' mi diyeceğiz. Hayır demeyeceğiz. Tam tersini yapacağız. Daha ağır eleştiriler yapacağız. Haklılık her yönüyle haykırışı gerektirir ve yerini bulur" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 19 Mayıs Belediye Başkanı bisikletten düşüp el bileğini kırdı

Samsun'da 19 Mayıs Belediye Başkanı bisikletten düşüp el bileğini kırdı