19 Haziran 2019 Çarşamba

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK TERÖRLE MÜCADELEYE SAVAŞ DEDİ

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek terörle mücadeleye savaş dedi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek patates ve soğan fiyatlarının artışı ile ilgili yaptığı açıklamada Reyhanlı'da ki terörle mücadeleye 'Savaş' ifadesini kullanması dikkat çekti.

25 Haziran 2018 Pazartesi 15:20 SİYASET

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, patates ve soğanda yaşanan fiyat artışının Reylanlı'daki terörle mücadele nedeni ile olduğunu açıklarken büyük bir gafa imza atarak terörle mücadeleye savaş ifadesini kullandı.


Patates ve soğan fiyatları ile ilgili açıklamasında Reyhanlıda ki terörle mücadeleye 'Savaş' diyen CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "Ülkemiz öngörüsü olmayan üretim planlaması yapamayanların yönetiminde, soğan ve patetes ekimi yapan üreticinin üç yıl üst üste zarar etmesi, Adana'da ekimin az yapılması ve üstüne Reyhanlı'da patates soğan ekimi zamanında top, füze atışları altında savaşın olması! Bu günlerde soğan, patates üretici ve tüketicisinin beraberinde Türkiyemizin ekonomik bedel ödemesine neden olmuştur. Bu olanlara sebep olanlar hesap vermeyecek mi" dedi.Kemal Zeybek'in açıklamasında Reyhanlıdaki terörle mücadele için 'Savaş' ifadesi kullanması yadırgandı. Öte yandan 24 Haziran seçimlerinde yeniden milletvekili seçilen Kemal Zeybek, yine patates ve soğanda yaşanan fiyat artışı ile ilgili bir gazeteye verdiği açıklamada, 'Patates soğanı bir bilene sorduk' başlığı ile anons edildi. Haberde Kemal Zeybek'in Samsun ve bölgesinin önemli patates ve soğan tüccarlarından olduğu vurgulandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ağabeyi Ahmet Genç'i son yolculuğuna uğurladı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ağabeyi Ahmet Genç'i son yolculuğuna uğurladı