26 Mayıs 2019 Pazar

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK'İN KONUŞMA YAPARKEN GÜLDÜREN VİDEOSU

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in konuşma yaparken güldüren videosu

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 24 Haziran seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda partisinin seçim beyannamesinde yer alan bilgileri kes kopyala yapıştır yaparak basın kuruluşlarına servis etmesi dikkat çekiyor.

12 Haziran 2018 Salı 13:14 SİYASET

CHP'nin 24 Haziran seçimleri için birinci sıra Samsun adayı olan Kemal Zeybek'in seçim gezilerinde konuşurken ne anlatmaya çalıştığı pek anlaşılamıyor. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in konuşmasında ne anlatmaya çalıştığı pek anlaşılamadığı için güldüren videosu


Basın kuruluşlarına servis edilen haber metinlerinde Kemal Zeybek'in Samsun'a dair hiç bir sözü yer almazken, partisinin seçim beyannamesinden kopyalanan vaadlerin ön planda olması dikkat çekiyor.

Samsun'un sorunları yada bu sorunların çözüm yollarına yönelik hiç bir fikir ve sözünün bulunmadığı haber metinlerini basın kuruluşlarına servis eden Kemal Zeybek, partisinin seçim beyannamesinde yer alan vaadleri de Samsun merkez ve ilçelerinde sürdürdüğü seçim çalışmalarında tekrarlıyor. 

NE ANLATMAYA ÇALIŞTIĞI ANLAŞILAMIYOR
Seçim gezilerinde gitttiği köy ve ilçelerden fotoğrafları da sosyal medya sayfasından paylaşan Kemal Zeybek, bu noktalarda karşılaştığı sorunları telafuz etmek için yaptığı açıklamalarda da imla kurallarını alt üst ediyor.  Samsun'un Havza ilçesine bağlı Kamlık köyüne giden CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, burada yaşanan sorun ile ilgili sosyal medya sayfasından yayınladığı mesajda ise ne anlatmaya çalıştığı yine anlaşılamadı. BOZUK CÜMLELER KURUYOR
Havza ilçesi Kamlık köyünün yol ve içme suyu sorunu ile ilgili facebook sayfsından mesaj yayınlayan Kemal Zeybek'in ne anlatmaya çalıştığı pek anlaşılamayan şu sözleri kullandı." Kamlık köyü Halkımız; Yollarımız 20 yıl öncesinden daha kötü olduğunu! Belediye; Mahalle oldunuz diye su saati taktırıp para tahsil ettiği, her türlü vergileri aldığı, mezkezi (Merkezi diyor galiba) yönetimden adımıza para aldığı halde hiç bir yatırımı yapmadığını anlattılar. Köylerimizin tüzel kişiliğini, köy muhtarlarının yetkilerini güçlendireceğimizi,köyü mahalle adı vermekle şehir olamayacağını! Köyü köy olarak yönetilir,varlığını koruyan hale getireceğimizi, Üreten-kar eden köylü ve genç nüfusun köylerde kalmasını sağlayacağımızı konuştuk."HİSARCIKLIOĞLU İLE TARTIŞTIMIŞTI
Kemal Zeybek'in cümle düşüklükleri bol olan bu mesajlarını yanında danışman olarak gezdirdiği Havza Belediyesi Meclis üyesi Zekeriya Önal'ın yazıp yayınladığı ileri sürülürken, basın kuruşlarına servis edilen haber metinlerinin de yine aynı isim tarafından hazırlandığı ileri sürüldü. Kemal Zeybek'in özellikle konuşma ve anlatımda yaşadığı sorun, Samsun'a gelen TOBB Genel Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile girdiği bir tartışmada da dikkatleri çekmişti.

Samsun'un Çarşamba ilçesinde de  seçim çalışmaları yapan Kemal Zeybek'in yine sosyal medya sayfasından bu ziyaret ile ilgili bozuk anlatım dili ile yayınlanan  mesajda, "Fındık fiyatı 9-10 TL. Fındığın bu fiyatlarda olmasına neden olan hükümetle hesaplaşmanın! 24 Haziran günü olduğunu söylüyorlar" ifadelerinin yer alması 'Kim söylüyor' sorusunun sorulmasına neden oldu.

Öte yandan konuşmalarında ne anlatmaya çalıştığı pek anlaşılamasa da Kemal Zeybek'in 24 Haziran seçimleri için ilçe ve köylerde çalışmalarını aralıksız sürdürmesi partililerin takdirini kazanıyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta Samsun'da Asarcık ve Vezirköprü ilçelerinden güçlü destek istedi

Erhan Usta Samsun'da Asarcık ve Vezirköprü ilçelerinden güçlü destek istedi