19 Mayıs 2019 Pazar

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK'TEN TEPKİ! BU İŞE KİM BAKIYOR ARKADAŞ

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'ten tepki! Bu işe kim bakıyor arkadaş

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba, Bafra, Terme, Vezirköprü, Havza, Alaçam ovalarında bulunan sulama kanal, drenajların bakımı ile ilgili yaptığı açıklamada, "DSİ ben bakmıyorum diyor, Büyükşehir ben bakmıyorum diyor. Bu işe kim bakıyor arkadaş" dedi.

15 Şubat 2018 Perşembe 17:01 SİYASET

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba, Bafra, Terme, Vezirköprü, Havza, Alaçam ovalarında bulunan sulama kanal, drenajların bakımlarının yapılmadığını açıklayarak, bu durumu eleştirdi.


Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili Kemal Zeybek,  Samsun'un sulama sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. Samsun ilinde Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan sulama, drenaj kanallarının periyodik aralıklarla yapılması gereken bakımlarının yapılmadığını söyleyen Kemal Zeybek, bu nedenle su kayıplarının yaşandığını gündeme getirdi.

Samsun'un Çarşamba, Bafra, Terme, Vezirköprü, Havza, Alaçam ovalarında ve Samsun un tamamında Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan sulama kanal, drenajların bakımsız olduğunu bu nedenle su kayıplarının olduğunu söyleyen CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "Büyükşehir Belediyesi bu kanallarda bakım, onarım işini yapmıyor. DSİ de biz yaptık devir ettik diyor. Büyükşehir belediyesi de gereken hassasiyeti göstermediğinden kanallar bakımsız, yeterli sulama yapılamadığı gibi su kayıpları olmaktadır. Samsun milletvekili Kemal Zeybek;   Sulama hatlarının bakım ve onarımlarını hangi kurum yapacaktır? Büyükşehir Belediyeleri mi?  Devlet su işleri mi? Sulama birlikleri mi? Vatandaşlar muhatap arıyor, sorunlarını çözecek yetkili merci arıyorlar" dedi.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek. yaptığı açıklamada, sulama birliklerinin kanal ve drenajların bakımını yapabilecek bütçe ve araç, gereç donanımına sahip olmadığını da belirterek, şunları dile getirdi.

"Sulama birliklerine gerekli nakdi kaynak ve araç, gereç desteği sağlanmalıdır. Sulama birliklerinin, kanal, drenaj bakım, onarımını yapacak ekonomik gücü, araç-gereci olmadığına göre bu sorunları çözecek ve çiftçilerimize yardımcı olacak; Devlet Su İşleri veya Büyükşehir Belediyeleri gereken hassasiyeti göstermeli, sulama zamanı gelmeden kanalların bakım, onarım işleri yapılarak üreticilerin hizmetine sunulmasını bekliyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ziya KUL

16 Şubat 2018 Cuma 09:10

Birkaç örnek de ben vereyim, inşaatın biri yolu kapatmış, 153 zabıtayı aradım biz bakmıyoruz trafik bakıyor dedi, belediyenin biri arabalar park etmesin diye yolun ortasına dubalar koymuş, seyyarlar kaldırıma çıkmaya başlamış, biz yayalar kaldırımdan yürüyemeyince ilkadımı aradım böyükşehiri arayacaksınız dediler, kaldırıma park edenlere ceza yazdığı için kaldırımda satış yaparak trafiği aksatan seyyar için 155 trafiği aradım, biz bakmıyoz belediye bakıyor dedi...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bill Gates dünyanın en iyi 10 öğretmenini açıkladı! O öğretmenlerden biri Samsun'da

Bill Gates dünyanın en iyi 10 öğretmenini açıkladı! O öğretmenlerden biri Samsun'da