21 Eylül 2020 Pazartesi

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ NESLİHAN HANCIOĞLU AYLİN ŞAHİN TAT'A SERT KARŞILIK VERDİ

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu Aylin Şahin Tat'a sert karşılık verdi

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, "Adaylığımı kadın vekil engelledi" açıklaması yapan Atakum Belediye Başkan aday adayı Aylin Şahin Tat'a açtı ağzını yumdu gözünü.

02 Şubat 2019 Cumartesi 16:17 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP Atakum Belediye Başkan aday adayı Aylin Şahin Tat'ın kendisini hedef alan açıklamalarına sert karşılık verdi.


CHP Atakum Belediye Başkan aday adayı Aylin Şahin Tat, dün sosyal medyada "Adaylığımı kadın bir vekil engelledi" diyerek Neslihan Hancıoğlu'nu hedef almıştı. Neslihan Hancıoğlu, bugün Atakum adayı Cemil Deveci'nin aday tanıtım toplantısı sonrası Samsun Kent Haber muhabirinin konu ile ilgili sorularını yanıtladı. 

Neslihan Hancıoğlu, kendisini adaylığını engellemekle suçlayan Aylin Şahin Tat'ın sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla ilgili muhabirimize yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi.
"Suçlu değilim, kendimi savunacak değilim. Yalan konuşuyor. Öyle bir şey olması mümkün değil. Aday belirlemede partimizin bir sistemi var.  Aday belirlerken bize başka illerin adaylarını gönderdiler. Atakum için 3-4 kez anket yapıldı. Önümüze Aylin hanım ile ilgili bir şey gelmedi. CHP'nin Samsun'da iki milletvekili var. Bir tek Neslihan Hancıoğlu ile isim belirlenebilmesi mümkün mü. İlk açıkladığımız ilçe Havza.. Mehtap Yeşilbaş kadın adayımız. Böyle bir açıklama vermemesi lazımdı,  üzüldüm onun adına üzüldüm. Ben partiliyim diyor parti tüzüğünü biliyorum diyor o zaman bu partide adayların nasıl belirlendiğini bilmesi lazım. " 
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir: Suçlu benim

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir: Suçlu benim