18 Ekim 2019 Cuma

CHP VE İYİ PARTİ SAMSUN ADAYLARINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK! USTA MI TEKİN Mİ ADAY OLACAK

CHP ve İYİ Parti Samsun adaylarını ne zaman açıklayacak! Usta mı Tekin mi aday olacak

Samsun'da CHP ve İYi Parti'nin belediye başkan adayları kimler olacak.. Samsun'da Erhan Usta, Hayati Tekin, Necattin Demirtaş, Şerif Ün, Erdal Avcı İYi Parti'den aday olacak mı.. CHP ve İYi Parti'nin Samsun adayları ne zaman açıklanacak..

23 Ocak 2019 Çarşamba 13:48 SİYASET

Samsun'da AK Parti'nin İlçe Belediye Başkan adaylarının açıklaması sonrası CHP ve İYİ Parti'nin Belediye Başkan adaylarını ne zaman açıklayacağı merakla bekleniyor.


Samsun'da AK Parti'nin İlçe Belediye Başkan adayları açıklandı, CHP ve İYi Parti'nin Samsun İlçe Belediye Başkan adayları kimler olacak..

Samsun'da siyaset CHP ve İYİ Parti'nin adaylarına kilitlendi.. AK Parti geçtiğimiz günlerde Samsun İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun adaylarını açıklaması sonrası ise MHP'den ihraç edilen Erhan Usta'nın İYİ Parti'den Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı gündeme geldi. Erhan Usta ile birlikte MHP'nin Cumhur İttifakı nedeni ile aday çıkartmadığı İlkadım ilçesinde Necattin Demirtaş'ın Kavak ilçesinde Şerif Ün'ün Ayvacık ilçesinde ise Erdal Avcı'nın İYİ Parti saflarına katılarak aday olacakları iddiaları Samsun siyasetinde yaşanan sıcak gelişmeler olarak kamuoyunun gündemine geldi.

MHP'li Necattin Demirtaş'ın partisinden istifa ettiği öğrenilirken, Şerif Ün ve Erdal Avcı'nın ise henüz MHP'den istifa etmedikleri açıklandı. 

SAMSUN BÜYÜKŞEHİRDE TEKİN Mİ USTA MI
Samsun kamuoyu şuan Erhan Usta, Necattin Demirtaş, Şerif Ün ve Erdal Avcı'nın İYi Parti saflarına katılarak aday olup olmayacaklarını merak ediyor. Bunun yanı sıra CHP'li eski milletvekili Hayati Tekin'in de İYi Parti'den ittifak adayı olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı yönünde iddialar daha önce gündeme gelmiş, Tekin konusunda İYi Parti cephesinden ise şu ana dek bu konuda resmi bir açıklama yapılmamıştı.

DEMİRTAŞ İSTİFA ETTİ, ERHAN USTA KONUSUNDA KAFALAR KARIŞIK
Samsun'da şuan herkes CHP ve İYi Parti'nin adaylarının kimler olacağını, Erhan Usta, Necattin Demirtaş, Şerif Ün ve Erdal Avcı'nın İYİ Parti saflarına katılıp katılmayacaklarını merak ediyor. Necattin Demirtaş'ın MHP'den istifa ettiği yönündeki bilgiyi İYi Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu'nun açıkladığını dikkate alırsak, Demirtaş İYi Parti'ye geçecek.. Bunun dışında MHP'den ihraç edilen Erhan Usta'nın İYi Parti'den Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olup olmayacağı ile ilgili kamuoyunun gündemine farklı farklı bilgiler geliyor ve bu durumda kafaların karışmasına neden oluyor. 

İYi PARTİ GENEL MERKEZİ KARAR VERECEK
Erhan Usta bilindiği üzere Havza ilçesinde bu konu ile ilgili bağımsız milletvekili olarak siyasete devam edeceğini açıkladı. Ancak son gelişmelere göre İYİ Parti Genel Merkezi, Erhan Usta, Necattin Demirtaş, Şerif Ün ve Erdal Avcı'nın İYİ Parti adayı olup olmaması ile ilgili konuyu gündemine aldı ve bu konuda bugün ya da yarın olumlu yada olumsuz bir karar verileceği öğrenildi.

HAYATİ TEKİN'DE BEKLEMEDE
Bunun dışında İYİ Parti'den Samsun Büyükşehir adayı olduğu veya olacağı gündeme gelen CHP'li eski Milletvekili Hayati Tekin'e ise İYİ Parti Genel Merkezinden bu konuda resmi bir tebliğ henüz gitmiş değil. Hayati Tekin'in  İYi Parti Samsun Büyükşehir adaylığı konusunda sıcak veyahutta bir son dakika gelişmesi yok. Hayati Tekin'de diğer isimler gibi verilecek kararı bekleyen isimler arasında..

ADAYLAR BU HAFTA SONU AÇIKLANABİLİR
Öte yandan CHP ve İYİ Parti'nin Samsun adaylarını ne zaman açıklayacağı da merak ediliyor. Bu konuda da edindiğimiz bilgilere göre CHP ve İYi Parti Genel Merkezinde bu hafta adaylarla ilgili son toplantıların yapılacağı ve adayların en geç Cumartesi yada Pazar gününe kadar açıklanması bekleniyor.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Dikmen Vadisi sitesi önünde bir kız çocuğu zorla kaçırılmaya çalışıldı

Samsun'da Dikmen Vadisi sitesi önünde bir kız çocuğu zorla kaçırılmaya çalışıldı