19 Nisan 2019 Cuma

CHP'DE ADAY GÖSTERİLMEYEN SAMSUN MİLLETVEKİLİ HAYATİ TEKİN KONUŞTU

CHP'de aday gösterilmeyen Samsun Milletvekili Hayati Tekin konuştu

CHP'nin Samsun Milletvekili aday listesinde yer alamayan Samsun Milletvekili Hayati Tekin, SamsunKentHaber'e konuştu. Hayati Tekin, CHP Samsun Milletvekili aday listesinde yer almaması ile ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

21 Mayıs 2018 Pazartesi 13:46 SİYASET

CHP'nin 26'ıncı dönem Samsun Milletvekili olan Hayati Tekin, 24 Haziran seçimleri için açıklanan CHP Samsun Milletvekili aday listesinde yer almaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.


CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, 27'inci dönem için açıklanan milletvekili aday listesinde yer almaması ile ilgili SamsunKentHaber'e yaptığı açıklamada, "Ağaların dediği oldu. CHP'de parti içi iktidar hesaplaşması ülke iktidarından daha çetindir" dedi.

Muharrem İnce'ye yakın isimlerin yeni dönemde milletvekili aday listelerine konulmadığı yönündeki iddialarıda değerlendiren Hayati Tekin, şunları dile getirdi.
"Açıklanan liste kesin. Ağaların dediği oldu. Muharrem İnce'ye yakın olan isimler listeye alınmadı diye bir konu var. Tabanın değişim isteğinden dolayı ben Muharrem İnce'ye oy verdim. Muharrem İnce için değil partim için yaptım. Pişmanda değilim. Bizim parti içi iktidar hesaplaşması ülke iktidarından daha çetindir.  

ÇİZİĞİ ANTALYA'DA YEDİM
"CHP'nin baron anlayışını uzun süredir görüyorduk. Aslında ben çiziği 22 Mayıs 2016'da Antalya'da ağalara karşı yaptığım konuşmada yedim. Doğruyu söylediğimiz için bağıra çağıra yüzlerine söylediğim için. Ancak benim parti ile bağım kopmayacak. Partiye küsecek halim yok. Parti ağalarının müdahili var burada. "

Hayati Tekin, yerel seçimde Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olacağı yönünde ki söylentiler ile ilgili de , "Öyle bir şey yok" dedi. 
Kaynak: SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ünal BAYGIN

21 Mayıs 2018 Pazartesi 20:48

Senin canın sağ olsun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Haluk Koç, CHP'nin Samsun Milletvekili listesine müdahil olup olmadığını açıkladı

Haluk Koç, CHP'nin Samsun Milletvekili listesine müdahil olup olmadığını açıkladı