21 Nisan 2019 Pazar

CHP'DE SAMSUN BÜYÜKŞEHİR İÇİN SENDİKACI MÜŞFİK VEYSEL ERDOĞAN'IN İSMİ GÜNDEME GELDİ

CHP'de Samsun Büyükşehir için sendikacı Müşfik Veysel Erdoğan'ın ismi gündeme geldi

Samsun'da CHP'nin Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının kim olacağı merak edilirken, parti içi kulislerinde sendikacı Müşfik Veysel Erdoğan'ın ismi gündeme geldi.

06 Aralık 2018 Perşembe 15:53 SİYASET

Samsun'da CHP'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının kim olacağı ile ilgili soru işareti devam ederken sendikacı Müşfik Veysel Erdoğan'ın ismi gündeme geldi.


İYİ Parti ile ittifak olması halinde CHP'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi için ortak aday çıkartma durumu gündeme geldi. İYİ Parti ile yapılacak ittifaka göre CHP'nin ortak aday noktasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için hangi isim üzerinde yoğunlaşacağı da merak konusu. 

CHP'liler adayın parti içinden bir isim olması konusunda görüş belirtirken, İYİ Parti kanadı ise ittifak yapılmayacakmış gibi kendi adayını çıkartmak için bazı isimlerle görüşmeler yapıyor. İYİ Parti Samsun kanadı, 31 Mart yerel seçimleri için ANAP eski Milletvekili Mehmet Çakar ile görüşüyor. Mehmet Çakar'ın yanı sıra Samsun'da İYİ Partililer Büyükşehir Belediyesi için CHP eski Milletvekili Hayati Tekin'e de yeşil ışık yaktı ancak Tekin aday olmayı düşünmediğini söyleyerek bu girişimi engelledi.

İsmi Samsun Büyükşehir için dillendirilen Haluk Koç'ta aday olmayı düşünmediğini açıklarken CHP'de Samsun Büyükşehir adayının kim olacağı merak konusu oldu. Parti içi kaynaklarına göre CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak'ta aday bulunamaması durumunda kendisinin büyükşehir belediyesi başkan adayı olacağını söylediği gündeme geldi. Ancak CHP Samsun İl Başkanı Kundak'ın adaylık konusunda ki söyleminin bir resmiyeti henüz olmadı.

Öte yandan Samsun CHP'de Büyükşehir için sendikacı Müşfik Veysel Erdoğan'ın da ismi geçiyor. Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası(ESM) Samsun Şube Başkanı olan Müşfik Veysel Erdoğan, CHP'den Milletvekili adayı da olmuştu. İsmi CHP'de Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için geçen ve eski milletvekili Suat Binici'nin de adaylık için ismini önerdiği Müşfik Veysel Erdoğan sendika üyeleri ile birlikte bugün Samsun sokaklarında 'Krizin nedeni biz değiliz. Bedelini de biz ödemeyeceğiz' bildirilerini dağıtırken görüntülendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ensar Erdöl: Biz millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik

Ensar Erdöl: Biz millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik