30 Kasım 2021 Salı

CHP'Lİ HANCIOĞLU'NDAN TEŞVİK ELEŞTİRİSİ! LADİK VE 19 MAYIS NEDEN ALINMADI

CHP'li Hancıoğlu'ndan teşvik eleştirisi!  Ladik ve 19 Mayıs neden alınmadı

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıooğlu, bölgesel teşvik kapsamına Ladik ve 19 Mayıs ilçelerinin alınmamasını eleştirerek, "Ladik ve 19 Mayıs ilçelerinin teşvik kapsamı dışında tutulması kabul edilemez" dedi.

26 Ağustos 2020 Çarşamba 13:31 SİYASET

Samsun'da Kavak, Havza, Alaçam, Vezirköprü, Yakakent, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık ilçeleri teşvik kapsamına alınırken CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, 19 Mayıs ve Ladik ilçelerinin teşvik kapsamı dışında tutulmasını eleştirdi.


CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun'da 8 ilçenin bölgesel teşvik kapsamına alınması ile ilgili yaptığı açıklamada, Ladik ve 19 Mayıs ilçelerinin teşvik kapsamı dışında tutulmasının haksızlık olduğunu söyledi.

Yatırımlar ve devlet teşviki konusunda dezavantajlı konumda olan Ladik ve 19 Mayıs ilçelerinin teşvik kapsamı dışında bırakılmasını eleştiren Samsun Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Neslihan Hancıoğlu "iki ilçemize haksızlık edilmektedir, bu durum kabul edilemez ve bu yanlıştan bir an önce dönülmelidir" dedi.

21 Ağustos'ta Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'yla uygulamaya giren ilçe bazlı teşvik sisteminde, Samsun ilinde yatırımlar konusunda dezavantajlı konumda olan 8 ilçe teşvik kapsamına alınırken, bu ilçelerle benzer dezavantajları bulunan Ladik ve 19 Mayıs ilçelerinin kapsam dışı bırakılmasına muhalefet kanadından eleştiri geldi.

Samsun Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Neslihan Hancıoğlu, "Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar"'da yapılan değişiklikle, sanayiciler tarafından uzun zamandır talep edilen ilçe bazlı teşvik sisteminin uygulanmasına geçildiğini ve bunun olumlu bir adım olduğunu kaydederek şöyle devam etti:
"Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, aralarında Samsun'un da bulunduğu 53 ilin bazı ilçeleri teşvikten yararlanabilecek. Karar uyarınca Samsun'da, Kavak, Havza, Alaçam, Vezirköprü, Yakakent, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık ilçelerimiz yapılan düzenlemenin kapsamı içerisinde yer alıyor. İstihdam ve katma değer yaratacak yatırımlar konusunda görece dezavantajlı bir konuda bulunan bu ilçelerimizin teşvik kapsamında yer alması sevindiricidir. Ancak benzer konumda bulunan Ladik ve 19 Mayıs ilçelerimizin kapsam dışında bırakılması doğru bir yaklaşım olmamıştır. Her iki ilçemiz de doğru bir planlama, kamu otoritesinin etkili yönlendirmesi ve güçlü bir teşvik programı uygulamasıyla yatırım potansiyelini hayata geçirebilecek niteliğe sahiptir. Bu kararla her iki ilçemize haksızlık edilmektedir, bu durum kabul edilemez ve bu yanlıştan bir an önce dönülmelidir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

26 Ağustos 2020 Çarşamba 15:12

ladik sanayisi ile nam salmış bir güzide bir ilçemiz yoksa köy mü demeliydik sanayiye ihtiyaç yok:)))

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde 6'ıncı Covıd servisi açıldı

Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde 6'ıncı Covıd servisi açıldı