19 Eylül 2019 Perşembe

CHP'Lİ KEMAL ZEYBEK EYT RED EDİLDİKTEN SONRA ÖNERGE KABUL EDİLDİ DEDİ

CHP'li Kemal Zeybek EYT red edildikten sonra önerge kabul edildi dedi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunlarının incelenmesi için araştırma komisyonu kurulması oylamasında red kararı çıktıktan sonra, önergenin muhalefet parti milletvekillerinin oyları ile kabul edildiğine dair sosyal medyada bilgi paylaşımı yapması ile şaşırttı.

25 Ekim 2018 Perşembe 12:59 SİYASET

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunlarının incelenmesi için mecliste oylamaya açılan araştırma önergesi teklifinin red edilmesi sonrası, önergenin kabul edildiği yönünde bilgi paylaşımında bulunması herkesi şaşırttı.


Dün mecliste İYİ Parti tarafından emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının incelenmesi için verilen önerge İYİ Parti , MHP, CHP ve HDP'nin Evet oyları ile kabul edilmişti. Ancak MHP'nin önergeye destek vermesi sonrası MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup başkanvekili  olan Erhan Usta'yı görevden almıştı. 

Erhan Usta'nın grup başkan vekilliği görevinden alınması sonrası mecliste emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının incelenmesi için verilen önerge kapsamında Araştırma Komisyonu kurulup kurulmaması ile ilgili yeni bir oylama yapıldı. MHP bu oylamada çekimser kalıp AK Parti grubununda red oyu vermesi ile İYi Parti'nin sunduğu önerge kapsamında emeklilikte yaşa takılanlar için araştırma komisyonu kurulması ile ilgili gündem maddesi red edilmiş oldu.

Dün mecliste akşam saatlerinde EYT için talep edilen araştırma komisyonu kurulması teklifi red edildikten sonra ise CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, sosyal medya sayfasından emeklilikte yaşa takılanlar etiketi ile , "Meclis araştırma önergesi, AKP ret etmesine rağmen, muhalefet milletvekillerinin oyları ile kabul edildi" mesajı yayınladı. EYT mağdurları için araştırma komisyonu kurulması ile ilgili teklif red edilmiş olmasına rağmen Kemal Zeybek'in İYİ Parti- MHP-CHP ve HDP'nin verdiği Evet oyları ile kabul edilen önergeye yönelik bilgiyi saatler sonra duyurması kafa karışıklığına neden oldu.

Kemal Zeybek'in "Meclis araştırma önergesi, AKP ret etmesine rağmen, muhalefet milletvekillerinin oyları ile kabul edildi" paylaşımına ise bir takipcisi, "Komisyon kurulması herhalde red edildi" notu yazdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun simidine YÖREX Fuarında büyük ilgi

Samsun simidine YÖREX Fuarında büyük ilgi