27 Haziran 2019 Perşembe

CHP'Lİ KEMAL ZEYBEK, SÜLEYMAN SOYLU'NUN O TALİMATINI KINADIĞINI AÇIKLADI

CHP'li Kemal Zeybek, Süleyman Soylu'nun o talimatını kınadığını açıkladı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerine alınmaması ile ilgili Valilere verdiği talimata tepki gösterdi.

28 Haziran 2018 Perşembe 22:56 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP İl Başkanlarının şehit cenazeleride protokole alınmaması ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Valilere verdiği talimatı kınadığını açıkladı.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Valilere CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokole alınmaması talimatını verdiğini açıklamıştı. Bakan Soylu'nun bu talimatı ile ilgili açıklama yapan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "Devletin bakanı bölücü olmaz" diyerek kararı kınadığını söyledi.

Terörün kökünün kazınması ve şehit cenazelerinin gelmemesinin en büyük arzuları olduğunu belirten CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaktır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır. CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokole alınmaması talimatı ile Süleyman Soylu toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a bağlı 17 ilçede 44 bin 700 geçersiz oy yeniden sayılıyor

Samsun'a bağlı 17 ilçede 44 bin 700 geçersiz oy yeniden sayılıyor