17 Haziran 2019 Pazartesi

CHP'Lİ KEMAL ZEYBEK'TEN 'ALDIĞIMIZ SONUÇLAR İYİ GİDİYOR 2'İNCİ TUR GÖZÜKTÜ' GAZI

CHP'li Kemal Zeybek'ten 'Aldığımız sonuçlar iyi gidiyor 2'inci tur gözüktü' gazı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 24 Haziran seçim sonuçlarının açıklanmaya başladığı saatlerde seçmenlere sosyal medyadan "2'inci tur gözüktü" mesajı ile gaz vermesi dikkat çekti.

25 Haziran 2018 Pazartesi 02:27 SİYASET

Samsun ve Türkiye genelinde 24 Haziran seçimlerini Cumhur İttifakı ve AK Parti açık ara önde tamamlarken, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek oyların açıklandığı saatlerde farkın gözle görülür olmasına rağmen seçmen kitlesine sosyal medyadan gaz verdi.


24 Haziran seçim sonuçlarına göre CHP'den yeniden Samsun Milletvekili seçilen Kemal Zeybek, oyların açıklandığı saatlerde sosyal medya sayfasından, "Değerli özverili üye arkadaşlar. Aldığımız sonuçlar çok iyi gidiyor. 2'inci tur gözüktü. Sandıkları terk etmeyin. Islak imzalı tutunakları mutlaka alınız. (Fotokopi tutunakları almayınız) mesajı yayınladı.Ancak Kemal Zeybek'in seçim sonuçları ile ilgili " 2'inci tur gözüktü. Aldığımız sonuçlar iyi gidiyor" sözlerinin gazdan başka bir şey olmadığı ilerleyen saatlerde oy oranlarının açıklanması ile belli oldu. CHP'li Kemal Zeybek, seçmen kitlesine verdiği bu gazın ardından seçim sonuçlarının belli olması ile birlikte adeta sessizliğe büründü. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise seçimi Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanması ile ilgili İsmail Küçükkkaya'ya verdiği cevapta "Adam kazandı" dedi.

'TAMAM DİYECEK' DEDİĞİ İLÇE AK PARTİ'YE YÜZDE 64.88 ORANINDA OY VERDİ
Öte yandan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, seçim sürecinde ziyaret ettiği Vezirköprü ilçesinin 24 Haziran seçimlerinde Tamam diyeceğini söylemişti. 24 Haziran seçimlerinde Kemal Zeybek'in Tamam diyeceğini söylediği Vezirköprü ilçesi AK Parti'ye yüzde 64,88, Cumhur İttifakına ise yüzde 79, 72 oranında oy verdi. Vezirköprü ilçesinde Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'a yüzde 78,83, Muharrem İnce'ye ise yüzde 12,22 oranında oy çıktı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da HDP 24 Haziran seçimlerinde 13 bin 500 oy aldı

Samsun'da HDP 24 Haziran seçimlerinde 13 bin 500 oy aldı