24 Temmuz 2021 Cumartesi

CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ AK PARTİLİ OLDUĞUNUN İDDİA EDİLMESİ ÜZERİNE CHP'DEN İSTİFA ETTİ

CHP'li Meclis üyesi AK Partili olduğunun iddia edilmesi üzerine CHP'den istifa etti

Samsun'da Atakum Belediyesinin CHP'li Meclis üyesi Abdurrahman Acat, hakkında AK Partili olduğu yönünde çıkan haberler nedeniyle yıprandığını, partisinin de kendisine sahip çıkmadığı için CHP'den istifa ettiğini açıkladı.

03 Ocak 2020 Cuma 20:07 SİYASET

Samsun'da Atakum Belediyesinin CHP'li Meclis üyesi Abdurrahman Acat, AK Partili olduğunun iddia edilmesi nedeniyle CHP'den istifa ettiğini açıkladı.


31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Atakum Belediye Meclis Üyeliğine Cumhuriyet Halk Partisi'nden seçilen Abdurrahman Acat, yaptığı istifa açıklamasında şunları dile getirdi.
"Cumhuriyet Halk Partisi'nden Belediye Meclis Üyesi olduktan sonra beni bu göreve layık gören Atakum halkı için elimden gelen hizmetleri yapmaya çalıştım. Ancak bu noktada mensubu olduğum parti teşkilatından gerekli desteği göremediğim gibi daha önceden AK Partili olduğum yönünde medyada yer alan haberler sebebiyle yıpratıldım. Bu dönemde partimin bana sahip çıkmadığını gördüm. Bu sebeple artık Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde Atakum halkına hizmet edemeyeceğimi istifa dilekçem ile birlikte CHP Atakum İlçe Başkanlığına ibraz ettim. Bundan böyle Atakum Belediye Meclis üyeliğimi, bağımsız olarak sürdüreceğimi, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atakum sokaklarında Atakumlu hemşehrilerimle birlikte olarak, onların sorunlarını meclise taşıyıp, tüm gayretlerimle Atakum halkına hizmet edeceğimi kamuoyuna saygıyla duyuruyorum. Cumhuriyet Halk Partisinden meclis üyeliğim süresince bana her konuda desteğini esirgemeyen Atakum Belediye Başkanımız Sayın Cemil Deveci'ye teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mert

04 Ocak 2020 Cumartesi 13:34

Sanki samsunlu da Atakum halkının sorunlarını dile getirecek bıraksın bu işleri

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun SASKİ'den dar gelirliler için Türkiye'ye örnek olacak iki uygulama geliyor

Samsun SASKİ'den dar gelirliler için Türkiye'ye örnek olacak iki uygulama geliyor