19 Ocak 2022 Çarşamba

CHP'Lİ NESLİHAN HANCIOĞLU KÖYTÜR ÇALIŞANLARININ YANINA GİTTİ DESTEK VERDİ

CHP'li Neslihan Hancıoğlu KÖYTÜR çalışanlarının yanına gitti destek verdi

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu iflas kararı verilen KÖYTÜR'ün çalışanları, nakliyecileri ve kümes sahiplerini ziyaret ederek iktidara "Ya 5’li müteahhit çetesini ihya etmeye devam edecek yada KÖYTÜR kurtarılacak" diyerek seslendi.

09 Ekim 2020 Cuma 13:12 SİYASET

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, mahkemenin verdiği iflas kararı sonrası KÖYTÜR çalışanları ile birlikte nakliyecileri ve kümes sahiplerini ziyaret ederek, destek açıklamasında bulundu.


CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu KÖYTÜR'ün kurtarılması gerektiğini ve bu konuda asla zaman kaybedilmemesi gerektiğini açıklayarak KÖYTÜR çalışanları, nakliyecileri ve kümes sahiplerine yaptığı ziyarette, "İktidar bu konuda derhal bir tercih yapmak zorundadır. Bu bankalarla ya 5’li müteahhit çetesini ihya etmeye devam edecek yada KÖYTÜR kurtarılacak" dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, KÖYTÜR'ün iflas kararının onanması sonrasında büyük bir belirsizliğin içine sürüklenen fabrika çalışanları, nakliyeciler ve kümes sahipleriyle bir araya gelerek sorunlarını dinledi, çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulundu.CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu, CHP Kavak İlçe Başkanı Şakir Altun ve ilçe yöneticileriyle birlikte Kavak’ta gerçekleştirdiği görüşmelerde, KÖYTÜR gibi köklü ve büyük bir firmanın iflas sürecinin bölgede ve sektörde domino etkisi yaratabileceğine işaret ederek, bütün mağduriyetlerin giderileceği ve işletmenin üretimini sürdürebileceği bir formülün bir an önce bulunması gerektiğine vurgu yaptı.

BELİRSİZLİK, GELECEK KAYGISI, ENDİŞE HAD SAFHADA
KÖYTÜR'ün yaklaşık 5 yıldır yaşadığı sorunları, iflas erteleme, kayyım ve mahkemenin iflası onaması sürecini yakından takip ettiklerinin altını çizen Hancıoğlu yaptığı görüşmelerde özetle şunları ifade etti:
"Başta işletme çalışanları ve tedarikçi konumundaki kümes sahipleri olmak üzere, Kavak ilçemizde yaşayan herkes şu an büyük bir endişe içinde. Bu belirsizlik ortamı, gelecek kaygısıyla da birleşince endişeyi had safhaya çıkarıyor. Şu anda Ankara’da yapılan görüşmeleri de yakından takip ediyoruz. Tek arzumuz, zaman kaybedilmeden bir sonuç elde edilmesidir. Benim bugün sizlerle bir araya gelmekteki amacım ise bu süreçte yaşadığınız sorunları sizlerden dinlemek, beklenti ve önerilerinizi alıp bunu Ankara’ya taşımaktır. Görülen o ki, bu sorunun çözümü konusunda atılabilecek en pratik adım, Manisa’daki bir başka beyaz et üreticisi firma için uygulanan yöntemdir. Yani devletin bankaları, orada yaptıkları gibi KÖYTÜR’e de finansal ortaklık yaparak bir kurtarma paketi hazırlayıp uygulamak durumundadır.YA 5’Lİ MÜTEAHHİT ÇETESİ YA DA KÖYTÜR!
Fakat şu gerçeği de asla göz ardı edemeyiz: Mevcut iktidar ne kadar perdelemeye çalışırsa çalışsın, ülkemiz hızla çok derin bir ekonomik buhrana sürükleniyor. Maalesef siyasi iktidar bu dönemde, kamu banklarının kaynaklarını başka işler için seferber ediyor. Bugün KÖYTÜR gibi, üreten, katma değer yaratan, istihdam sağlayan köklü işletmeler büyük zorluklar yaşarken ve can suyuna ihtiyaç duyarken; bu bankalar ellerindeki mali kaynakları, iktidarın talimatı ve yönlendirmesi doğrultusunda, bugüne kadar devlet ihaleleriyle ihya edilmiş olan 5 müteahhidi ayakta tutmak için kullanıyor. Bu bir siyasi tercih meselesidir. Burada, Türkiye’nin en değerli üretim tesislerinden biri yok olurken, 5 bin kişi ekmeğinden olurken; devletimizin kaynaklarını bu işletmeyi yaşatmak için değil de bir avuç müteahhidi kollamak için kullanmaya devam ederlerse, çok büyük bir hata yapılmış olur. İktidar bu konuda derhal bir tercih yapmak zorundadır: Bu bankalarla ya 5’li müteahhit çetesini ihya etmeye devam edecek yada KÖYTÜR kurtarılacak!”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tekkeköy Belediyesinde işçilere 52 gün ikramiye ve yüzde 30 oranında zam yapıldı

Tekkeköy Belediyesinde işçilere 52 gün ikramiye ve yüzde 30 oranında zam yapıldı