17 Haziran 2021 Perşembe

CHP'Lİ VEKİL NESLİHAN HANCIOĞLU AÇIKLADI: 30 BİN ESNAF KEPENK KAPATTI BU YIKIMDIR

CHP'li vekil Neslihan Hancıoğlu açıkladı: 30 bin esnaf kepenk kapattı bu yıkımdır

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, mecliste yaptığı konuşmada son 3 ay içerisinde 30 bin esnafın kepenk kapattığını açıklayarak, "Bunun adı yıkımdır" dedi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 03:39 SİYASET

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, son 3 ayda 30 bin esnafın kepenk kapattığını, son bir yılda ise batık KOBİ kredilerinin ikiye katlandığını açıkladı.


TBMM Genel Kurulunda bir konuşma yapan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, bu yılın ilk 3 ayında kepenk kapatan esnaf sayısını açıkladı.

MİLLETE MASAL OKUMAYIN
Milletvekili Hancıoğlu meclis genel kurulunda gerçekleştirdiği konuşmasında hükumete de seslenerek, "Vatandaş açısından artık bıçak kemiğe dayandı, millete masal okumayın. Milletimiz ihracat şu kadar arttı, dış ticaret açığı makası daralıyor, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerliyoruz masallarını dinlemekten artık sıkıldı." dedi.

Konuşmasında sokağın asıl gündeminin hayat pahalılığı, işsizlik, yoksulluk olduğunu da vurgulayan CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu, şunları dile getirdi.
"Bugün milletimiz ülkeyi ihtiraslarla yönetmenin sonucunda ortaya çıkan bir felaketi yaşıyor. Sokağın asıl gündemi, hayat pahalılığı, işsizlik, yoksulluktur. Milyonlarca insanımız, yarın sofrasına ekmek koyup koyamayacağının endişesini taşıyor. Ülkenin beka sorununu şimdilerde İstanbul'daki rantın beka sorununa kadar indirgemiş olanlara sesleniyorum. Vatandaş açısından artık bıçak kemiğe dayandı, millete masal okumayın. Milletimiz ihracat şu kadar arttı, dış ticaret açığı makası daralıyor, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerliyoruz masallarını dinlemekten artık sıkıldı. Bu yılın sadece ilk 3 ayında  kepenk kapatan 30 bin esnafın bu laflara artık karnı tok. Batık KOBİ kredilerinin tutarı bir yılda yüzde 85 arttı. Sokaklar işsiz gençlerimizle dolu. Bu tablonun adı yıkımdır" dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş İlkadım Belediyesi binasına T.C'yi eklettirdi Atatürk posteri astırdı

Necattin Demirtaş İlkadım Belediyesi binasına T.C'yi eklettirdi Atatürk posteri astırdı