24 Nisan 2019 Çarşamba

CHP'NİN AÇIKLANAN SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİNDE HAYATİ TEKİN ŞOKU YAŞANDI

CHP'nin açıklanan Samsun Milletvekili aday listesinde Hayati Tekin şoku yaşandı

CHP'nin açıklanan Samsun Milletvekili aday listesinde Hayati Tekin şoku yaşandı. CHP'nin 27'inci dönem Samsun Milletvekili aday listesinde mevcut milletvekili Hayati Tekin'in ismi yer almadı.

21 Mayıs 2018 Pazartesi 11:53 SİYASET

Samsun CHP'de açıklanan milletvekili aday listesi şok etkisi yarattı. 24 Haziran seçimleri öncesi CHP milletvekili adaylarını açıklarken, Samsun listesinde mevcut milletvekili Hayati Tekin'in yer almaması dikkati çekti. 


CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin'in Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile olan yakınlığı bilinirken, açıklanan aday isim listeleri sonrası CHP'de çok sayıda önemli ismin listelerde yer almadığı görüldü. Samsun'da ise CHP'nin 27'inci dönem milletvekili adayları arasında Hayati Tekin'in üzerinin çizildiği görülürken, Samsun'da bulunan partililer Tekin'in listede yer almaması karşısında büyük bir şok yaşadı.

CHP'de açıklanan milletvekili aday listeleri sonrası Muharrem İnce'ye yakın olan isimlerin listelere alınmadığı yönünde iddialar gündeme gelirken, aktif milletvekillerinden olan Eren Erdem'in de açıklanan listelerde yer almadığı görüldü. Eren Erdem sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Sayın Bülent Tezcan uygun görmediği için listelerde yokuz. Can sağlığı olsun. Faşizme karşı mücadeleye devam" mesajı yayımladı. 

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili adayları arasında ilk dört isim arasında 1'inci sırada Kemal Zeybek, ikinci sırada Neslihan Hancıoğlu, 3'üncü sırada Saadet Partisi kontenjanı (isim henüz belli olmadı) 4'üncü sırada ise Müşfik Veysel Erdoğan, 5'inci sıra Mehmet Özdağ, 6'ıncı sıra Arzu Sabuncu, 7'inci sıra Murat Çan,  8'inci sıra Yılmaz Karagöz 9'uncu sırada ise ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli'nin bulunduğu öğrenildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti'nin Samsun Milletvekili aday listesinde hangi isimler var işte o isimler

AK Parti'nin Samsun Milletvekili aday listesinde hangi isimler var işte o isimler