24 Eylül 2020 Perşembe

CHP'NİN ATAKUM BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLAN CEMİL DEVECİ'DEN FLAŞ AÇIKLAMALAR GELDİ

CHP'nin Atakum Belediye Başkan adayı olan Cemil Deveci'den flaş açıklamalar geldi

Samsun'da CHP'nin Atakum Belediye Başkan adayı olan Cemil Deveci'den Samsun Kent Haber'e flaş açıklamalar geldi. Cemil Deveci, AK Parti Atakum adayı Zihni Şahin için, "Atakum'u yönetecek kapasitesi yok" dedi.

28 Ocak 2019 Pazartesi 13:46 SİYASET

Samsun'da CHP'nin Atakum Belediye Başkan adayı olan Cemil Deveci, 31 Mart yerel seçimlerinde Atakum ilçesini kazanacaklarını belirterek, önemli açıklamalarda bulundu.


Atakum'un 5 yıllık AKP belediyeciliği döneminde kötü yönetildiğini, belediye kaynaklarının israf edildiğini söyleyen CHP Atakum Belediye Başkan adayı Cemil Deveci, Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada"Atakum AKP döneminde kötü yönetildi. Bunu bir siyasetçi olarak değil yurttaş olarak söylüyorum. Bizim dönemimizde israf edilen tüm kaynaklar Atakum halkının menfaatleri doğrultusunda kullanılacak. Belediye yönetimimiz şefaf olacak ve tüm belediye kaynakları, geliri ve gideri ile birlikte her 3 ayda bir halka açıklanacak. Atakum'un 50 yılını planlayan projeler hazırladık. İlçenin sorunlarını biliyoruz ve bu sorunları çözecek projelerimizi de hazırladık" dedi.

CHP'nin Atakum'da 6 aday adayının olduğunu ve kendisinin aday gösterildiğini belirten Cemil Deveci, "Seçim sürecinde 6 aday adayımız ile birlikte sahada çalışacağız. Birlikte olacağız, birlikte çalışacağız ve birlikte Atakum'u kazanacağız." diye konuştu.

YOLSUZLUK OLURSA CEKETİMİ ALIR GİDERİM
Atakum Belediyesini kazanmak için yola çıktıklarını kaydeden Cemil Deveci, seçilmesi halinde başkanlığı döneminde belediyede yolsuzluğa izin vermeyeceklerinin de altını çizdi. Siyaset mekanizmasının artık yolsuzlukla anılmaması gerektiğini ve bu konuda ise  kendisinin kararlı olduğunu vurgulayan Cemil Deveci, "Eğer benim yönetimimde belediyede bir yolsuzluk olursa, bu yolsuzluk belgelenirse ben o pisliğin içinde durmam ceketimi alır giderim. Bu konuda bu kadar açık ve net konuşuyorum. Yolsuzluk kesinlikle olmayacak. Yapan olursa bu  yanına kar kalmayacak." dedi.

ZİHNİ ŞAHİN'İN ATAKUM'I YÖNETECEK KAPASİTESİ YOK
AK Parti'nin Atakum'de mevcut başkan İshak Taşçı'nın yerine Zihni Şahin'i aday göstermesi ile ilgili de konuşan CHP Atakum Belediye Başkan adayı Cemil Deveci, "AKP Atakum'da seçimi kaybedeceğini anladı" diyerek şunları dile getirdi.
"Zihni Şahin'in Samsunda bir başarı hikayesi yok.. Abartılmış bir siyasetçi ve Atakum'u yönetecek bir kapasitesi yok. Atakum'u biz biliyoruz, burada nefes aldık, burada büyüdük. Zihni Şahin'in varsa bir başarısı Bafra da vardır. Atakum işsiz siyasetçilere koltuk bulma yeri değildir. AKP bu hamle ile Atakum da yenilgiyi kabul etmiştir."
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Zihni Şahin'de İshak Taşçı'da Atakum için biriz beraberiz mesajı verdi

Zihni Şahin'de İshak Taşçı'da Atakum için biriz beraberiz mesajı verdi