21 Mart 2019 Perşembe

CHP'NİN SAMSUN BİRİNCİ SIRA ADAYI KEMAL ZEYBEK'E BÜLENT TEZCAN TORPİL Mİ YAPTI

CHP'nin Samsun birinci sıra adayı Kemal Zeybek'e Bülent Tezcan torpil mi yaptı

CHP'nin 24 Haziran seçimleri için yeniden birinci sıra Samsun Milletvekili adayı olan Kemal Zeybek'in CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın torpili ile listeye girdiği iddia edildi.

24 Mayıs 2018 Perşembe 17:21 SİYASET

Samsun CHP'de milletvekili aday listesinin açıklanması sonrası 24 Haziran seçimleri için birinci sıraya konulan milletvekili Kemal Zeybek'in Bülent Tezcan'ın torpili ile listeye yazıldığı ileri sürüldü. 


Kemal Zeybek gibi aslen Samsun'un Havza ilçesi doğumlu olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın milletvekili Hayati Tekin'in listede yer almamasında da parmağının olduğu parti içerisinde konuşulurken, Kemal Zeybek'in ise aynı zamanda okul arkadaşı da olan Bülent Tezcan tarafından kayırıldığı ileri sürülüyor. 

Daha önceki seçimlerde Samsun CHP'de yapılan ön seçimde birinci sıraya getirilen Kemal Zeybek, 24 Haziran seçimleri içinde CHP'nin Samsun'da liste başı ismi oldu. 

Mevcut milletvekili Hayati Tekin 27'inci dönem için Samsun listesinden çıkartılırken, CHP'de listelere konulmayan milletvekilleri ile ilgili Bülent Tezcan tepkilerin odağında ki isim olmuştu. Özellikle CHP Milletvekili Eren Erdem'in listeye konulmaması sonrası CHP'de Bülent Tezcan'a yönelik başlayan tepkiler, MİT tırları belgelerinin deşifre edilmesi ile ilgili tartışmalara kadar uzandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Osman Genç: Yeni sistemle Türkiye muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacak

Osman Genç: Yeni sistemle Türkiye muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacak