23 Nisan 2019 Salı

ÇİĞDEM KARAASLAN 100 GÜNLÜK EYLEM PLANINDA SAMSUN'A YAPILACAK YATIRIMLARI AÇIKLADI

Çiğdem Karaaslan 100 günlük eylem planında Samsun'a yapılacak yatırımları açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, açıklanan 100 günlük eylem planında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun'a da müjdeler verdiğini söyledi.

04 Ağustos 2018 Cumartesi 11:48 SİYASET

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 100 günlük eylem planında yer alan 400 proje arasında Samsun'a yapılacak yatırımlarında bulunduğuna dikkati çekti.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 400 projeden oluşan 100 Günlük Eylem Planınu dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıyla kamuoyuna açıklamıştı. 

Açıklanan 400 projeden Samsun'a yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi veren AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Başkan Erdoğan'ın Samsun'a da müjdeler verdiğini söyledi.26 Milyar Liralık bütçeyle gerçekleştirilecek olan 100 Günlük Eylem Planında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek icraatlar arasında Samsun’un Bafra ilçesi ile Ondokuz Mayıs ve Alaçam ilçe sınırları içerisinde yer alan Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cennetinin Dünya Miras Listesi’ne alınması çalışmalarının yer aldığını belirten Çiğdem Karaaslan, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi."Dünyanın en önemli sulak alanlarından birisi olan Kızılırmak Deltası, zengin biyolojik çeşitliliği ve kuş göç yolları üzerinde yer alması nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak alanlarından biri olarak şehrimizin tanınırlığına büyük katkı sağlamaktadır. 2016’da UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne giren Kızılırmak Deltasının daimi liste’ye girebilmesi için devam eden çalışmalarımız, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuyla paylaşılan 100 Günlük İcraat Programında bu konuyla ilgili sürecin tamamlanacağı müjdesiyle birlikte ivme kazanacaktır. 5’inin bu dönemde tamamlanması, 6’sının inşasına, 22’sinin de projesine başlanması beklenen Millet Bahçelerinde projeleri hazırlanacak illerden biri de Samsun olacak. İlk 100 Günlük Eylem Planında Samsunda hayata geçirilmesi planlanan icraatlar, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun’a verdiği önemi göstermektedir. Binlerce proje içerisinden 400’ü açıklanan programla; sanayiden ulaşıma, kentsel dönüşümden turizme yeni yatırımlar hızlı icraat döneminde şehrimize kazandırılacaktır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Recep Tayyip Erdoğan açıkladı! Türkiye'de kişi başı milli gelir arttı

Recep Tayyip Erdoğan açıkladı! Türkiye'de kişi başı milli gelir arttı