24 Temmuz 2021 Cumartesi

ÇİĞDEM KARAASLAN: 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİN ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUZ

Çiğdem Karaaslan: 15 Temmuz şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3'üncü yıldönümünde yaptığı açıklamada, "15 Temmuz şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz" dedi.

14 Temmuz 2019 Pazar 17:09 SİYASET

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Çiğdem Karaaslan 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3'üncü yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Tarihin en büyük ihanetlerinden biri olarak kayıtlara geçen 15 Temmuz’da aziz milletimiz canları pahasına vatan mücadelesiyle darbecileri bozguna uğratarak tüm Dünya’ya daha önce görülmemiş bir demokrasi dersi vermiş, ihanet karşısında büyük cesaret örneği göstermiştir.

O karanlık gecede caddelerde, meydanlarda mücadelesiyle devleşen, tankları çıplak elleriyle durduran, F-16’lara kafa tutan, mermilere göğüs geren  her bir vatandaşımızın yüreğinde taşıdığı ruh, aziz milletimizi Malazgirt’te, Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de galip eden yüksek ruhtur. Binlerce yıldır içimizde büyüttüğümüz, her yeni gün daha da güçlenen inancımız tarih boyunca olduğu gibi bizleri yeni zaferlere taşıyacaktır.

“Milletimi illerimizin meydanlarına, havalimanlarına davet ediyorum” çağrısıyla planları boşa çıkaran, halkın gücünün üstünde beşeri hiçbir güç tanımayan, milletine duyduğu yüksek güvenle, “siz dik durun yeter ki, biz ölümüne ölümüne…” diyen Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile aynı safta, omuz omuza kararlı duruşumuzun ve ölümü öldüren cesaretimizin ifadesi olan 15 Temmuz bizler için derin bir hüznün olduğu kadar yüksek bir gururun adıdır. Tek yürek olarak darbe girişimini durduran milletimizin kahramanlıkları 15 Temmuz’un üzerinden yıllar geçse de hafızalarımızdaki yerini koruyacak, gösterilen dik duruş nesiller boyunca takdirle anlatılacaktır.

15 Temmuz’da ülkemizin refahı, huzur ve barış ortamının devamı için her zamankinden daha sağlam bir iradeyle bu zorlu sınavdan daha da güçlenerek çıkmayı başardık. Silahlı darbe girişiminin ardından gelen ekonomik darbe girişimlerine de fırsat vermedik, tüm saldırıları milli seferberlik ruhuyla püskürtmeyi başardık. Birlik ve beraberlik içinde bizlerde bu inanç oldukça; güçlü ve lider ülke Türkiye’nin önüne set çekmek isteyenler bu imkâna bir daha asla kavuşamayacaktır.

Kanlı darbe girişiminin karşısında dimdik duran, istiklal ve istikbalimizi korumak uğruna şehadet şerbeti içen 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; gazilerimize şükran duygularımızı iletiyorum. Şehitlerimiz ve gazilerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerini ebediyen koruyacaklardır.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş personele seslendi: Görevini layıkıyla yapanın başımın üstünde yeri var

Necattin Demirtaş personele seslendi: Görevini layıkıyla yapanın başımın üstünde yeri var