16 Haziran 2019 Pazar

ÇİĞDEM KARAASLAN AÇIKLADI! YIKILAN STADA SAMSUNSPOR İÇİN FUTBOL ŞEHİTLERİ ANITI YAPILACAK

Çiğdem Karaaslan açıkladı! Yıkılan stada Samsunspor için Futbol Şehitleri Anıtı yapılacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun'da Millet Bahçesi yapılacak olması nedeni ile yıkılan eski stadyum alanına 20 Ocak 1989 yılında yaşanan trafik kazasında hayatlarını kaybeden Samsunsporlu futbolcuların anısını yaşatmak için Futbol Şehitleri Anıtı yapılacağını açıkladı.

30 Kasım 2018 Cuma 17:04 SİYASET

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsunspor'un yıkılan eski stadına Futbol Şehitleri Anıtının yapılacağını söyledi.


Samsun'da millet bahçesine dönüştürülmek için yıkılan Canik ilçesinde ki eski 19 Mayıs Stadyumu'nun bulunduğu alanda, Samsunspor için futbol şehitleri anıtı yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla millet bahçesine dönüştürülmek üzere yıkılan eski 19 Mayıs Stadyumu'nda, 20 Ocak 1989'da Malatyaspor ile deplasmanda oynayacağı karşılaşma için yola çıkan Samsunspor kafilesinin Havza ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden futbolcuları için de bir bölüm olacak. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık ile yıkımı devam eden statta incelemelerde bulundu. Çiğdem Karaaslan, Samsunspor'un yaşadığı kazanın asla unutulmayacağını belirterek, kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic ile otobüs şoförü Asım Özkan'ın yaşamını yitirdiğini hatırlattı.

Bugün Yılport Samsunspor'un başkan yardımcılığını üstlenen Emin Kar gibi birçok sporcunun ise aynı kazada engelli kaldığına dikkati çeken Karaaslan, "O günden bugüne Samsunspor'a sevdalı olmak, mağlubiyetine üzülmek, galibiyetine sevinmek kadar bu büyük acıyı yaşamış olmak nedeniyle başka bir bağa dönüştü. Takımımız o kaza ile kırmızı-beyaz renklerine bir de siyah ekledi." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla eski stadın millet bahçesine dönüştürüleceğini anlatan Çiğdem Karaaslan, şöyle devam etti:

"Buradaki asıl amaç, şehrin içinde atıl kalan stadyumların yeniden o şehirlere armağan edilmesidir. Proje, bu bölgeler çok ilgi görecek bir konut alanına çevrilebilecekken bunların hepsinden vazgeçmek suretiyle çocukların, gençlerin, kadınların, yani toplumun her kesiminin bir arada olabileceği mekanlara dönüşmesi acısından çok önemlidir. Samsun'un can damarı olabilecek bir alanda millet bahçesi projesinin gerçekleştirilecek olmasını çok önemsiyoruz. Millet bahçesi projesi şekillenirken bir ses duyduk Samsun'dan. O ses bize, 'Samsunspor'un anısının yaşatılması gerektiğini' söyledi."Gelen talep üzerine Samsunspor'un "futbol şehitleri" anıtının millet bahçesi içinde olması için çalışma yaptıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Millet bahçesi Samsun'un gözde alanı haline gelecek. Bizim bir gözdemiz daha var. O da Samsunspor. 'Neden her ikisi de aynı alanda birleşmesin' diye düşündük. Bunun üzerine çalışma başlattık. Önce projeyi yapan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, sonra Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile konuyu paylaştık. Sağ olsunlar, onlar da projeye destek verdi. Samsun'da yapacağımız millet bahçesinde Samsunspor'un anısını yaşatacağımız, gelecek nesillere bu hatıraları devredeceğimiz bir anıt yapılacak."

İsmail Uyanık ise alınan kararın kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Parti'nin 13 ilçede belediye başkan adaylarının isimlerinin yer aldığı liste sızdı

Samsun'da AK Parti'nin 13 ilçede belediye başkan adaylarının isimlerinin yer aldığı liste sızdı