24 Haziran 2019 Pazartesi

ÇİĞDEM KARAASLAN AFRİNDE GÖREV YAPAN KADIN SUBAYLAR İÇİN YİĞİT KADINLAR DEDİ

Çiğdem Karaaslan Afrinde görev yapan kadın subaylar için yiğit kadınlar dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Afrin'de görev yapan kadın subayların, Nene Hatunların, Kara Fatmaların, Nezahat Onbaşıların, Halime Çavuşların torunları olduğunu söyledi.

05 Mart 2018 Pazartesi 11:06 SİYASET

Samsun'da AK Parti Bafra İlçe Kongresine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, burada Zeytin Dalı Harekatında görev yapan kadın subaylar için, "Yiğit kadınlar" dedi.


AK Parti Samsun Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Bafra İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada, Afrin'de görev yapan Türk kadın subayların gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Çiğdem Karaaslan, AK Parti Bafra İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada Kurtuluş Savaşında mücadele eden kadınları hatırlatarak, şunları dile getirdi.
"Son iki gündür televizyon ekranlarında hepiniz görmüşsünüzdür. Kadınlarımız ana hassasiyetiyle birlikte tarihin şahitlik ettiği her acıda olduğu gibi gerek dualarıyla Mehmetçiğimiz canı çeker diyerek sardığı dolmalarla, kimi zaman ördüğü atkılarla birlikte o yiğitlerimizin yanlarında olduklarını hep hissettirdi. Hiçbirini yapamazsa ellerini semaya açtı, onlar için dua etti. Bir de yiğit kadınlarımız var. Kurtuluş Savaşı'mızın kahramanı Kara Fatma var mesela. 20'li yaşlarda her şeyini bırakıp cepheye giden Nene Hatun var. Henüz 9 yaşındayken babasıyla cephede çatışan Nezahat Onbaşı var. Düşmanı alt etmek için erkek kılığını giren Halime Çavuş var. Kim bana söyleyebilir ki onlar öldüler ve bugün yoklar. Şehitler ölmez, ölmüyorlar da ama bugün hala onlardan aldıkları emaneti Afrin'de, ülkemizin sınırları ötesinde teröre, teröristlere, hainlere karşı Mehmetçiklerimizle aynı safta bu önemli mücadeleyi veren kadınlarımız var."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bakan Ahmet Demircan Samsun'da AK Parti Bafra İlçe Kongresinde konuştu

Bakan Ahmet Demircan Samsun'da AK Parti Bafra İlçe Kongresinde konuştu