24 Nisan 2019 Çarşamba

ÇİĞDEM KARAASLAN: AFRİN'DE NEDEN VARIZ DİYENLERİN MİLLETİN DİLİNDEN ANLAMADIĞI KESİNDİR

Çiğdem Karaaslan: Afrin'de neden varız diyenlerin milletin dilinden anlamadığı kesindir

Samsun Haber- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Bugün Afrin'de neden varız diyen zihniyetin ülke, memleket meseleleri ve milletin dilinden anlamadığı kesindir" dedi.

03 Mart 2018 Cumartesi 20:31 SİYASET

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Ladik İlçe Başkanlığının kongresine katılarak, Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.


AK Parti Samsun Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Ladik İlçe kongresinde Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Afrin'de geçtiğimiz günler içinde 2 binden fazla teröristi etkisiz hale getirdik. Sayı takip etmek mümkün değil. Çünkü her an, her dakika değişen bir rakam. '2 binden fazla teröristin sınırlarımızın hemen yanı başında ne işi vardır?' sorusunun sorulması gerekir." dedi.

AK Parti Ladik İlçe kongresinde yaptığı konuşmada "Bugün Afrin'de neden varız' diyen zihniyetin ülke, memleket meseleleri ve milletin dilinden anlamadığı kesindir." diyen Çiğdem Karaaslan, şunları kaydetti:"Afrin'de geçtiğimiz günler içinde 2 binden fazla teröristi etkisiz hale getirdik. Sayı takip etmek mümkün değil. Çünkü her an, her dakika değişen bir rakam. '2 binden fazla teröristin sınırlarımızın hemen yanı başında ne işi vardır?' sorusunun sorulması gerekir. 'Binlerce tır ve kargo uçakları onlara silah taşımıştı, acaba neden?' sorusunu sorması gerekir bu zihniyetin. Dolayısıyla bu coğrafya çok göz yaşlarına tanıklık etti. Hiçbir zaman üç maymunu oynamadık. Yani biz hiçbir zaman, 'Görmedik, duymadık, bilmiyoruz' demedik. Gördüysek, gereğini yaptık. Duyduysak duyduğumuz sese cevap verdik. Uzanan bir el gördüysek, o eli tutmak için çaba gösterdik. Önünü arkasını düşünmedik. 'Acaba böyle yaparsak, ya da yapmazsak ne olur?' demedik. Demediğimiz için bugün Türkiye'yiz. Demediğimiz için daha güçlü hissediyoruz. Demediğimiz için bizim çocuklarımız geçmişinden çok daha öz güvenle geleceğe bakıyor bugün. Kendi silahlarını üreten bir ülke olmasaydık bu kadar iddialı olabilir miydik? Bu kadar güçlü hissedebilir miydik? Sınırlarımızın ötesindeki bu canilere karşı böyle büyük bir mücadelenin içine girebilir miydik? Ama biz bugün kendi silahlarını üreten bir Türkiye olarak bütün dünyaya 'Dünya beşten büyüktür' diyebiliyoruz."

Yapılan AK Parti Ladik İlçe kongresine AK Parti Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ile partililer katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sağlık Bakanı Demircan Samsun'da konuştu: Sırtlanlar ellerini çekmiş değil

Sağlık Bakanı Demircan Samsun'da konuştu: Sırtlanlar ellerini çekmiş değil