26 Mayıs 2020 Salı

ÇİĞDEM KARAASLAN PKK'LILARIN OYLARINA TALİP OLDUKLARINI SÖYLEYEN CHP MİLLETVEKİLİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Çiğdem Karaaslan PKK'lıların oylarına talip olduklarını söyleyen CHP milletvekiline tepki gösterdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 'PKK'lı kardeşlerimizin oylarına talibiz' diyen CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu'na tepki göstererek, "Utanç verici" dedi.

12 Mart 2019 Salı 17:50 SİYASET

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Yakakent ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmada 'PKK'lıların oylarına talip olduklarını söyleyen CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu'na tepki gösterdi. 


AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, partisinin Yakakent ilçe Başkanlığınca bir restoranda düzenlenen toplantıda, yaptığı konuşmada 'PKK'lıların oylarına talibiz' diyen CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu'nu eleştirerek, "Milletin vicdanında bunlar asla yer bulamaz" dedi.

Çiğdem Karaaslan, Samsun'un Yakakent ilçesinde yaptığı açıklamada CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu'nun bir televizyon kanalındaki açıklamalarına tepki göstererek, şöyle konuştu:

"Orada, 'PKK'lı olsun fark etmez, biz yine de onların hepsi için çalışmaya devam edeceğiz' diyen milletvekilini gördünüz. Orada, terör örgütlerinden beslendikleri konusunda hiçbir tereddüt bırakmayacak şekilde açık ifadeler kullananlar gördünüz. Hadi biz bunları terörden açıkça beslendiğini ifade eden partiden duymaya alışığız da güya Atatürk'ün kurduğu parti olan Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri tarafından bu kadar açık şekilde ilan edilmesi hakikaten her şeyden önce utanç vericidir. Terör örgütü mensuplarına kendini yakın hisseden varsa çok daha farklı tercihler yapmalıdırlar. Çünkü Türkiye'nin önümüzdeki dönemdeki hedefleri, bu tip birliktelikleri asla kaldırmaz. Milletin vicdanında bunlar asla ve asla yer bulamaz."

Milletten oy almak için yola çıktıklarını, vadettikleri konularda sözlerini tutmak için çalıştıklarını vurgulayan Karaaslan, şöyle devam etti:

"Her zaman millete kulak verdik, hep sokağın sesini dinledik. Mahallelerde dolaştık ve insanlarımızla göz göze, diz dize oturduk, konuştuk, şehitlerimizin acısıyla yandık. Yeri geldiğinde milletçe oturup ağladık ama ne seçim kazanmak ne birkaç oy fazla gelsin diye inanmadığımız şeyi söyledik. Bugün karşıdaki ittifak gitgide daha da kirli olmaya başlayan bir ittifaktır. Verdiğiniz oylar ve güçlü destek AK Parti'mizin ve MHP'mizin, yani vatan sevdalılarının millete sevdasıyla yola çıkanların, aşkla hizmet hareketini yürütenlerin önümüzdeki dönem olması muhtemel tehditlere ve örgütlere karşı, terör yapılarına karşı dik durmasına vesile olacaktır."

31 Mart akşamını karanlık unsurların da beklediğini bilin
Çiğdem Karaaslan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nin sadece bir belediye başkanını seçmekten ibaret olmadığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Aynı zamanda bizim adını 'beka' koyduğumuz, Türkiye'nin geleceği açısından çok büyük önem atfettiğimiz, ülkenin güçlü yarınlarına şehirlerimiz güçlü olursa ulaşabileceğimiz gerçeğinden yola çıkarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her birinizin mesuliyeti bizlerden daha da yüksek belki de. Hepiniz arkadaşlarınızı, komşularınızı, evlatlarınızı uyarmak, meselenin yalnızca bir belediye seçiminden ibaret olmadığını söylemek suretiyle anlatmalısınız. Çünkü hakikaten 31 Mart akşamı bir tablo çıkacak. Biz milletimizle görüşüyoruz, analiz ediyoruz. Hamdolsun, o tablo inşallah bizden yana çok güçlü çıkacak ancak o tabloyu bizim takip ettiğimiz kadar çok farklı yapıların, karanlık unsurların da beklediğini bilin lütfen. Bu hassasiyetle yaklaşmak zorundayız. O yüzden gelin mührümüzü yalnızca Yakakent'in 5 yılına değil, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin daha güçlü adımlarla yürüyeceği bu yeni yüzyıla atalım."

Çiğdem Karaaslan, daha sonra Yakakenet ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Zihni Şahin Atakum ilçesinde Alanlı Deresi üzerine köprü yapılacağını açıkladı

Zihni Şahin Atakum ilçesinde Alanlı Deresi üzerine köprü yapılacağını açıkladı