09 Mayıs 2021 Pazar

ÇİĞDEM KARAASLAN SÜPER BULAŞTIRICI İDDİASINDA BULUNAN MUSTAFA ÇETİNER'İ YALANLADI

Çiğdem Karaaslan Süper Bulaştırıcı iddiasında bulunan Mustafa Çetiner'i yalanladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, CNN Türk canlı yayınında Samsun'da süper bulaştırıcı olduğunu gündeme getiren Prof. Dr. Mustafa Çetiner'in bu iddiasını yalanladı.

28 Mart 2020 Cumartesi 20:27 SİYASET

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Korona Virüs ile ilgili Samsun'da süper bulaştırıcı olduğunu gündeme getiren Prof.Dr. Mustafa Çetiner'e tepki gösterdi.


CNN Türk'te canlı olarak yayınlanan Akıl Çemberi programının konuğu olan Prof.Dr. Mustafa Çetiner, Samsun'da süper bir bulaştırıcı olduğunu ve bir alış veriş merkezinde hamburgercide çalıştığını söylemişti. Çetiner'in bu sözleri milyonların izlediği CNN Türk kanalında canlı olarak dile getirilirken, bu iddia yaygın haber siteleri ve yerel basının da gündemi oldu.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Mustafa Çetiner'in süper bulaştırıcı iddiasını doğrulamazken, konuyla ilgili bir açıklamada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'dan geldi.

Çiğdem Karaaslan, konuya ilişkin Twitter sayfasından yaptığı açıklamada, "Samsun'da “süper bulaştırıcı”yok ama vatandaşlarımızı paniğe sevk etmek için ortaya atılan yalanları süper hızda yayanlar var. Samsun’da ve ülkemizde gereken tüm tedbirler alınmıştır. Unutmayalım;resmi açıklamalar dışında hiçbir bilgiye itibar etmemek bu mücadelenin bir parçasıdır" dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi personel ve vatandaşı ateşlerini ölçerek binaya alıyor

Atakum Belediyesi personel ve vatandaşı ateşlerini ölçerek binaya alıyor