24 Kasım 2020 Salı

ÇİĞDEM KARAASLAN'DAN BİYOKÜTLE SANTRALİ AÇIKLAMASI! INCIĞINA CINCIĞINA BAKILDI

Çiğdem Karaaslan'dan Biyokütle Santrali açıklaması! Incığına cıncığına bakıldı

AK Parti Çevre ve Şehircilik Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili, "Bu konu ile ilgili ıncığına cıncığına bakıldı derler ya o şekilde bir araştırma daha ikinci kez yapıldı" dedi.

03 Kasım 2019 Pazar 23:22 SİYASET

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


AK Parti Samsun İl Başkanlığının 82'inci Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti'nin Çevre ve Şehircilik Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Çarşamba ilçesine yapılacak Biyokütlü Enerji Santrali ile ilgili açıklamalarda bulundu.

INCIĞINA CINCIĞINA BAKILDI..
Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun 82'inci Danışma Meclisinde yaptığı konuşmada, Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığının detaylı bir çalışma yaparak rapor hazırladığını belirterek, "Bu konuda en güvenilir kurum Çevre Bakanlığıdır. Bizler asla ve asla halk sağlığına ve çevreye zarar verecek hiç bir yatırımın altına imza atmayız. Ki bu bizim imzamızla değil belediye meclis üyeleri ve kurullardakilerin onayı ile çıkmıştır. Detaylı yapılan incelemede tekrar bir rapor çıktı. Bu konu ile ilgili ıncığına cıncığına bakıldı derler ya o şekilde bir araştırma daha ikinci kez yapıldı" dedi.

Konuşmasının devamında Biyokütle Enerji Santrali'nin CHP ve İYİ Parti belediye meclis üyelerinin onay verdiğini hatırlatan Çiğdem Karaaslan, aynı meclis üyelerinin miting alanlarında şimdi kıyameti kopardıklarını da belirterek, şunları dile getirdi.

YENİDEN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİM
"Biyokütle santrali ile ilgili haberi aldığımda New York'ta iklim zirvesindeydim. Samsun'dan bir anda böyle bir haber geldi. Nedir ne değildir diye konuştuk olay biraz daha gündeme gelince doğru olanı yaptık. Valilik tarafından 8 kişilik heyetin onay verdiği, TEMA'nın da içinde olduğu, üniversiteli hocaların onay verdiği, CHP ve İYi Partili meclis üyelerinin el kaldırarak kabul ettiği ve arkasından milletvekilleri nerede diye bir zerzenişlerin olduğu bir ortamda bulduk kendimizi. Yinede Çevre Bakanımızla bir görüşme yaptık ve durumu anlattım. Yeni bir ekip kurulmasını ve bu konunun araştırılmasını istedim. Bu konuda en güvenilir kurum Çevre Bakanlığıdır"

ZARAR VERECEK YATIRIMIN ALTINA İMZA ATMAYIZ
"Bizler asla ve asla halk sağlığına ve çevreye zarar verecek hiç bir yatırımın altına imza atmayız. Ki bu bizim imzamızla değil belediye meclis üyeleri ve kurullardakilerin onayı ile çıkmıştır. Detaylı yapılan incelemede tekrar bir rapor çıktı. Bu konu ile ilgili ıncığına cıncığına bakıldı derler ya o şekilde bir araştırma daha ikinci kez yapıldı. O raporda olumlu çıktı. Şimdi biz ne diyeceğiz, ya öyle olursa, böyle olurlarsalarla tavır almamız bekleniyorsa eğer o tavrı belediye meclis üyelerinin biraz düşünüp bir kararları varsa bu kararlarını yeri geldiğinde parmak kaldırıp onaylamak yerine orada vermelerini tercih ederdim. Kimse kendine rol kapmaya buradan siyasi menfaat elde etmeye kalkmasın. AK Partinin çevreci temsilcileri var o yüzden kimse bizimle çevrecilikte yarışmasın."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir o yılları anlattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir o yılları anlattı