16 Temmuz 2019 Salı

ÇİĞDEM KARAASLAN'DAN MUHARREM İNCE AÇIKLAMASI: SONUNDA ADAY BULMALARI SEVİNDİRİCİ

Çiğdem Karaaslan'dan Muharrem İnce açıklaması: Sonunda aday bulmaları sevindirici

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, CHP'nin Muharrem İnce'yi Cumhurbaşkanı adayı göstermesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "En sonunda bir karar kıldılar. Sonunda bir aday bulmaları sevindirici" dedi.

05 Mayıs 2018 Cumartesi 15:26 SİYASET

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun'da Kızılırmak Deltası Kuş Cennet'inde yaptığı açıklamada CHP'nin Muharrem İnce'yi Cumhurbaşkanı adayı göstermesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 


Samsun'a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, CHP'nin Muharrem İnce'yi cumhurbaşkanı adayı göstermesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Hayırlı olsun, sonunda bir aday bulmaları çok sevindirici. Hakikaten ülke olarak merakla bekliyorduk, bu işin sonu ne olacak diye" dedi.

CHP'nin haftalardır Cumhurbaşkanı adayı bulmak için çalıştığını belirten Çiğdem Karaaslan, "Hayırlı olsun, sonunda bir aday bulmaları çok sevindirici. Hakikaten ülke olarak merakla bekliyorduk, bu işin sonu ne olacak diye. Biraz 'arkası yarın' hikayesine dönüşmüştü. Çalmadık kapı, görüşmedik kimse bırakmadılar sanıyorum. En sonunda bir karar kıldılar. Hayırlı olsun." ifadesini kullandı.

CHP'nin bu kararı nasıl aldığını Türk milletinin gördüğünü, 24 Haziran'da gereken cevabı vereceğini vurgulayan Çiğdem Karaaslan, şöyle devam etti:

"İttifak Türkiye için önemli. İttifaklar bu ülkenin geleceği konusunda, bu vatanın, bu bayrağın daha da yükselmesi konusunda bir ortaklığı ifade etmekte ama bir de vitrinde öne çıkamayan, yani kapalı kapıların arkasında gerçekleşen ittifaklar var. Onlar ittifakın anlamını anlayamamış veya farklı anlamış ortaklıklar. Millet bunun hepsinin farkında. Ben Türkiye'de son birkaç haftadır yaşananları görünce şükrediyorum. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var. Bu ülkede cumhurbaşkanlığı denince akla gelen ilk isim Recep Tayyip Erdoğan'dır. Allah bu konuda diğer partilere yaşadıkları süreçte sabırlar versin. Çünkü Muharrem İnce'nin adaylığının parti içinde nasıl karşılandığı konusunda kulağımıza gelen duyumlar var. Parti içi bir takım mesajların cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerinden verilmesi çok dikkat çekici." 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti'nin milletin öngörüsüne ve siyaseti okumasına her zaman çok güvendiğine işaret ederek, Türk milletinin kendilerini hiç yanıltmadığını, bunun gereğini de 24 Haziran'da sandıkta yapacağını bildirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Ticaret ve Sanayi Ortaokulu Ragbi Şampiyonasında Türkiye 3'üncüsü oldu

Samsun Ticaret ve Sanayi Ortaokulu Ragbi Şampiyonasında Türkiye 3'üncüsü oldu