25 Nisan 2019 Perşembe

ÇİĞDEM KARAASLAN'DAN SAMSUN İL JANDARMA KOMUTANLIĞINA MORAL ZİYARETİ

Çiğdem Karaaslan'dan Samsun İl Jandarma Komutanlığına moral ziyareti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun İl Jandarma Komutanlığına yaptığı moral ziyaretinde askerlerle birlikte karavanadan yemek yedi.

05 Şubat 2018 Pazartesi 22:26 SİYASET

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun İl Jandarma Komutanlığına yaptığı moral ziyaretinde askerlere, "Bugün biz sınırlarımızın ötesindeki terör örgütlerine ve onları desteleyen tüm unsurlara karşı milletçe çok güçlü bir mücadele veriyoruz" dedi.


Samsun İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın da yer aldığı programda Mehmetçikle karavanadan yemek yiyen Çiğdem Karaaslan, askerlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. 

Bugün sınır ötesinde teröre ve terörü destekleyen unsurlara karşı milletçe büyük bir mücadele verildiğini belirten Çiğdem Karaaslan, "Milletçe çok önemli bir mücadele veriyoruz. O mücadelenin en önemli unsurları sizlersiniz. Son günlerde Afrin'de şehitlerimiz başta olmak üzere şehadet şerbetini içen kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah şehit haberi almadığımız günler çok yakındır. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkomutanlığında vermiş olduğumuz mücadele sadece ülkemiz ve bölge barışı için değil, aynı zamanda dünya barışı için de çok önemli bir adım olduğunu bilmenizi isterim. Bugün biz sınırlarımızın ötesindeki terör örgütlerine ve onları desteleyen tüm unsurlara karşı milletçe çok güçlü bir mücadele veriyoruz. İnşallah bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz." diye konuştu.Çiğdem Karaaslan, daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu telefonla arayarak, Mehmetçik ile görüştürdü. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, telefonda yaptığı konuşmasında vatani görevini yapan askerle buluşmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, Zeytin Dalı Harekatı'nın gerçekleştirilememesi durumundan gelecek nesillere çok ağır bir yük bırakılacağına işaret etti.

Bakan Süleyman Soylu,  şunları söyledi:

"Kendi tarihimizin önemli günlerinden geçiyoruz. Biz dün Başbakanımızla birlikte Hatay ve Kilis'te Mehmetçiklerimizi ziyaret ettik. Hem de Zeytin Dalı Harekatı'nın nasıl yürüdüğünü ve önümüzdeki günlerde neler olabileceğini değerlendirdik. Şehitlerimizin ailelerini ziyaret ederek taziyelerimizi ilettik. Allah nasip ederse 100-150 yıl sonra bu dönem tarih kitaplarında yer aldığında şöyle yazacaktır; Türkiye sınırlarındaki sadece kendine ait değil, dünyaya ait kötülükleri temizleme noktasında büyük bir irade gösterdi. Bugün dünyanın bütün mazlum milletlerinde zorla göç ettirilmeye çalışanlar inanın her birisi bizimle beraberdir. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. 3.5 milyon insan bizim ülkemizde. Yaklaşık 7 yıldır insanlar ülkelerini özlüyor. Onlara sahip çıkan bir milletin misafirperverliği altındalar. Bugün biz dünyaya unuttuğu insanlığı yeniden hatırlatmaya çalışıyoruz. Elbette ki bunun bir bedeli olacaktır. Elbette ki şehitlerimiz olacaktır. Bilmenizi isterim ki biz bu harekatı gerçekleştirmemiş olsaydık gelecek neslimize çok ağır bir yük bırakmış olacaktık. Bugün gelecek neslimize büyük bir miras bırakacağız. Bu aziz millet terör ile arkasında kim olursa olsun mücadele etme gayretindedir. Bir milleti kendi topraklarıyla beraber buluşturuyoruz. İstediğimiz şudur bizden önceki nesillerin çektiğini bizden sonrakiler çekmesin. Güçlü bir millete güçlü bir devlete sahip olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. İnşallah Türkiye, içerisine sokulmak istendiği bu kısır döngüden aydınlık günlere her birimizin iradesiyle ve kararlığıyla çıkacaktır." 

Konuşmanın ardından Karaaslan, Kaymak ve beraberindekiler Mehmetçik ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Süleyman Soylu, Samsun İl Jandarma Komutanlığında görevli askerlerle telefonda görüştü

Süleyman Soylu, Samsun İl Jandarma Komutanlığında görevli askerlerle telefonda görüştü