29 Mayıs 2020 Cuma

CUMHUR İTTİFAKI ADAYI MUSTAFA DEMİR SAMSUN BATI ÇEVRE YOLU PROJESİNİN DETAYLARINI AÇIKLADI

Cumhur İttifakı adayı Mustafa Demir Samsun Batı Çevre Yolu projesinin detaylarını açıkladı

Samsun'da Cumhur İttifakının Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği Samsun Batı Çevre Yolu projesinin detaylarını açıkladı, "Sırada Doğu Çevre Yolu var" dedi.

04 Mart 2019 Pazartesi 16:36 SİYASET

Samsun'da Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün müjdelediği Samsun Batı Çevre Yolu ile ilgili çalışmaların seçimlerin hemen ardından başlayacağını, sırada Doğu Çevre Yolu'nun olduğunu açıkladı.


Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü Samsun mitinginde müjdelediği Batı Çevre Yolu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Demir, "Samsun'da trafik sorununa kökten çözüm getirecek Batı Çevre Yolu ile ilgili çalışmalara hemen seçim sonrasında başlayacağız. Doğu Çevre Yolu ile ilgili güzergah tespit çalışmaları ise hızlandı" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI
Mustafa Demir, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Comart ile birlikte düzenlenen kahvaltı programında Atakum esnafıyla bir araya geldi. 

Programa katılan esnafa 'destek' sözü veren Mustafa Demir, daha sonra yaptığı konuşmada, Batı Çevre Yolu ile ilgili önemli bilgiler verdi. Batı Çevre Yolu'nun, 7 yıl önce 'uygulama projesi'nin bittiğini hatırlatan Demir, "Kamulaştırma ve imarla ilgili yaşanan sorunlar nedeniyle bir türlü başlanılamayan projemiz için Cumhurbaşkanımız dün startı vereceklerini açıkladı. Seçimden hemen sonra çalışmalara başlıyoruz" diye konuştu.ADALAR MEVKİİNDEN POLİS OKULU'NA
Batı Çevre Yolu'nun Adalar mevkiinden başlayarak OMÜ'nün üzerinden geçtikten sonra Polis Okulu'nun az ilerisinden karayoluna bağlanacağını söyleyen Mustafa Demir, "Köprülü kavşaklarıyla birlikte 5 ana bulvar bu yola bağlanacak. Yatay mimari çalışmalarıyla Batı Çevre Yolu tamamlandığında gelişmiş ülkelerde, Avrupa'daki birçok ülkede olduğu gibi gelişmiş, modern bir kent dokusu ortaya çıkacak. Bu dev projenin başlamasıyla birlikte Atakum'un 80-100 yıllık planlamasını 5 yılda tamamlamış olacağız" dedi.

SIRADA DOĞU ÇEVRE YOLU VAR
Doğu Çevre Yolu'nu da Samsun'a kazandırmak istediklerini söyleyen Demir, "Geçtiğimiz günlerde seçim çalışmaları kapsamında projenin planlandığı bölgeye gittim. Güzergah tespiti çalışmalarını hızlandırdık, halen çalışma sürüyor. Canik İlçesi'ni çevreleyecek olan Doğu Çevre Yolu, 2 tüneli, 3 viyadüğü, toplam 7 kilometrelik mesafesi ile havaalanı kavşağında son bulacak. Gerek Batı, gerekse Doğu çevre yollarının yapımına başladığımızda vatandaşlarımız başardığımızı görecek ve bizlere müthiş bir kamuoyu desteği sunacak" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Hasan

25 Ağustos 2019 Pazar 19:42

2019 agustos oldu,ne oldu basladimi

cevdet

06 Mart 2019 Çarşamba 11:20

batı çevre yolu için neden seçim sonucunu bekleyip 1 ay kaybediliyor 7 yıl kaybedilmiş trafik felç

Sahin

04 Mart 2019 Pazartesi 22:10

Canik Erdoğan yaptığın köprü burayı bozdu çevre berbat ulaşım berbat tramvaya geçiş berbat dünyanın en saçma üst geçidi var

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun-Vezirköprü Belediye Başkanı Edis: Kenevir gömleğini dünyaya ihraç edeceğiz

Samsun-Vezirköprü Belediye Başkanı Edis: Kenevir gömleğini dünyaya ihraç edeceğiz