15 Kasım 2019 Cuma

CUMHUR İTTİFAKI SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA DEMİR: SAMSUN'U İHYA EDECEĞİZ

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Samsun'u ihya edeceğiz

AK Parti ve Cumhur İttifakının Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Mecidiye Çarşısı esnafları ile bir araya geldiği toplantıda, "Samsun'a dinamizm katacak projelerimizi tek tek hayata geçireceğiz. Samsun'u ihya edeceğiz" dedi.

15 Mart 2019 Cuma 13:33 SİYASET

Samsun'da AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Mecidiye Çarşısı esnafının organize ettiği toplantıda Samsun için planladıkları projeleri anlattı, otopark ve trafik sorunu başta olmak üzere Samsun'un her alanda yaşadığı sorunlara çözüm getireceklerini açıkladı.


AK Parti Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, İl Başkanı Ersan Aksu ve Mecidiye esnaflarının hazır bulunduğu programda Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, kent için projelerini ve hedeflerini anlattı.

"DOĞRU KARAR VE ADIMLARLA HAREKET EDECEĞİZ"
Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamının şehrin geleceğini ciddi anlamda etkilediğini, bunun için doğru adımlar ve kararlarla hareket etmek zorunda olduklarına dikkat çeken Mustafa Demir, şehre pozitif anlamda yön vermekte kararlı olduklarını, durağan değil aktif bir yönetim tarzı sergileyeceklerini söyledi.Samsun'un şehircilik anlamında Türkiye'nin en önde gelen illeri arasında olması için değişim ve gelişimi sağlayacak projelerle yola çıktıklarını ifade eden Demir, "Bu zamana kadar olduğu gibi ilk başta şeffaf, hakkaniyetli, halkın hakkına bir gram zeval vermeyecek bir yönetim sergileyeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz. Bu düşünceyle hareketle kente dinamizm katacak projelerimizi tek tek hayata geçireceğiz. Sorun çözen anlayışla doğru projeler uygulayarak şehrimizi ihya edeceğiz. Bunları yaparken aslında en önemli konular arasında mutlu insan, mutlu şehir kavramı öne çıkıyor. Bizler kentimizde yaşam kalitesini ne kadar artırır, kolaylaştırırsak, sorunları çözersek, ekonomimizi güçlendirirsek mutlu insan ve şehir kavramını tam anlamıyla oluşturmayı sağlarız. " dedi."OTOPARK VE TRAFİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ"
Kentin en önemli sorunları arasında trafik ve otopark olduğunun altını çizen Demir, açıklamasına şöyle devam etti; "Vatandaşlarımızın en çok şikayet ettiği konular arasında otopark ve trafik geliyor. Çözümü noktasında doğru projeleri hayata geçirmekte kararlıyoruz. Özellikle mahallerimizde otopark alanları oluşturacağız. Trafik ve araç yoğunluğunun olduğu noktalardan başlayarak projeleri kademeli olarak hayata geçireceğiz. Vatandaşlarımızla el ele vereceğiz, kentimizi rahatlatacağız. Örnek verirsek Anakent İş Merkezi'ni yıkıp iki kat otopark ve üzerini rekreasyon alanı yapacağız. Mecidiye Çarşısı girişinde bulunan Yeraltı Camisi’ni yeniden projelendirip altına otopark ve üstüne modern cami yapacağız. Mahallerimizde kamulaştırmalarla otopark projeleri geliştireceğiz. Trafik sıkışıklığının başlıca nedeni yol kenarlarına yapılan parklar. Otopark alanlarının artmasıyla trafik sıkışıklığı da çözülmüş olacak. "Kentte dikey yönlü yeni bulvarlar açma çalışmalarının da olacağını ifade eden Demir, halkla birlikte çözülmesi gereken bu projelerin uzlaşı içinde yürüyeceğinin de altını çizdi.

"ŞEHRİN DEĞERLERİNİ ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ"
"Samsun demek Saathane, Cumhuriyet Meydanı, Çiftlik, Mecidiye, Gazi Caddesi demektir" diyen Demir, "Kentimizle özdeşleşmiş ticaret ve halkımızın yoğun olduğu noktalarda gelişimi, değişimi çok önemsiyoruz.  Halkımızın talepleri, istekleri önemli. Bu doğrultuda hareket ederek belediye hizmetlerimizin yönünü belirleyeceğiz. Saathane Meydanı'yla ilgili önemli bir proje daha önce başlatılmıştı. Bunu devam ettireceğiz. Hukuki problemleri çözüp, oradaki esnaflarımızla ortak noktada buluşarak yeni bir konsept oluşturacağız. Bölgenin yeniden trafiğe açılması ise çalışmalarımızın arasında. Nerede bir sorun varsa, vatandaşımız bundan şikayet ediyorsa çözüm noktası biz olacağız." şeklinde konuştu.

Mustafa Demir, yüzlerce projenin kent için, halkı için, gelecek için hazır olduğunu, halkın büyük teveccühü ile 1 Nisan sabahından itibaren hemen çalışmalara başlanacağını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: Teröristlerin leşlerini serdikçe ses CHP'den geliyor

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: Teröristlerin leşlerini serdikçe ses CHP'den geliyor