24 Nisan 2019 Çarşamba

CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE SAMSUN CUMHURİYET MEYDANINDA MİTİNG YAPTI

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Samsun Cumhuriyet Meydanında miting yaptı

Samsun'a gelen Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhuriyet Meydanında düzenlediği mitingde vatandaşlara "Destanın başlangıç kenti, isyanın başlangıç kenti Samsun. Tamam mı Samsun" diyerek seslendi.

19 Mayıs 2018 Cumartesi 15:32 SİYASET

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Samsun Cumhuriyet Meydanında düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı adayı İnce, Samsun'da düzenlediği mitingde, Samsunlulara hitap etti.

 

Samsun Cumhuriyet Meydanında seçim mitingini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a ve ülkenin içinde bulunduğu duruma değinerek, Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde ülkeyi yeniden inşa edeceğini söyledi.

 

Muharrem İnce’nin Samsun mitinginin konuşmasından satır başları şöyle..

 

SAYIN ERDOĞAN! SEN HİÇ ŞEKER FABRİKASI YAPTIN MI?

Sayın Erdoğan bana soruyor. Sen hiç yol, köprü yaptın mı? Ben de ona soruyorum. Sen hiç şeker fabrikası yaptın mı? O sattığı şeker fabrikalarını geri alacağız. Satın alanlar da korkmasın. Paralarını geri vereceğiz. Ancak bir şartla; O paraları yatırım için kullanacaklarına söz verecekler.

 

SEÇİM ÇALIŞMASI İÇİN BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ.

Konuşması esnasında Samsunlu gençler Muharrem İnce’nin sözünü keserek, kendisine seçim çalışmaları esnasında kullanması için bisiklet hediye ettiler. Bu hediye karşısında duygularını gizleyemeyen İnce, konuşmasını yarıda keserek hediyeyi kabul etti ve Cumhurbaşkanlığı demirbaşına kaydedeceklerini söyledi.

 

Muharrem İnce, Samsun mitinginde kendisine hediye edilen bisikleti almasının ardından, miting alanında yer alan gençlere dönüp, konuşmasını şöyle sürdürdü; 

 

PAKETLEYİN BUNLARI, PAKETLEYİN

Bunlar ya soru sayısını değiştirdiler, ya ders sayısını değiştirdiler, ya da sonuç biçimini değiştirdiler. Son sınava 2 ay kala da sınav tarihini değiştirdiler. Liseyi bitirmiş kardeşlerim. Bunlar, sizin için hayati derecede önemli olan sınavın her ay birini değiştirdiler. Şimdi güzel kardeşlerim... Paketleyin bunları. Paketleyin.

 

GENÇLERE BURS MÜJDESİ VERDİ.

Gençler, bunlar sizinle dalga geçiyor. Kendizle asla dalga geçirtmeyin. Size söz veriyorum. 19 Mayıs'ta 500 TL Gençlik Bursu alacaksınız. 29 Ekim'de Cumhuriyet Bursu alacaksınız...

 

CUMHURBAŞKANI OLUNCA, SARAYI BİLİM YUVASI YAPACAĞIM

5 yıl içerisinde çalışan kadın oranını yüzde 50'ye çıkaracağız. Cumhurbaşkanı olduğumda, komşularımızla ve dünya ile barışacağız. Üretim ekonomisi kuracağız. Bölüşürken adil bölüşeceğiz. Cumhurbaşkanı olduğumda, o saraya oturmayacağım. O sarayı üniversite sınavında ilk 5 bine, 10 bine girmiş öğrencilere vereceğim. Orayı bilim yuvası yapacağım.

 

DEVLET ADAMI GELECEK NESLİ DÜŞÜNÜR

Siyasetçi, gelecek seçimi düşünür. Devlet adamı, gelecek nesli... Şu an Türkiye'yi yöneten devlet adamı değil, siyasetçidir. CHP için pisliktir diyor. Benim ağzımdan asla böyle bir şey duymacaksınız.

 

DÜĞME İLİKLEYENLERDEN, ÇAY TOPLAYANLARDAN YARGIÇ OLMAZ

Darbe sırasında tutuklanan uzman çavuşlara, askeri öğrencilere, erlere sesleniyorum. Hiç merak etmeyin. Adil, bağımsız yargı oluştuğu zaman, sorunlarınız kendiliğinden çözülecektir. Ben iktidara geldiğimde, yüksek yargı mensupları benim önümde ayağa kalkıp önünü iliklemeyecek.Cumhurbaşkanı önünde düğme ilikleyenlerden, çay toplayanlardan yargıç olmaz. Hukuk, herşeyin üzerinde olacak.

 

BENİMLE BİRLİKTE GÜVEN ORTAMI GELECEK

Dolar yükseliyor. Merkez Bankası Başkanı, AKP Genel Merkezi'ne çağırılıyor. Bu nasıl bir utançtır. Ben iktidara geldiğimde güven ortamı gelecek. Çalışanlar fakirleşiyor. 1990'larda çalışanlar milli gelirin yüzde 3'sini alıyorken, bugün yüzde 17'sini alıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Muharrem İnce Samsun'da kendisine hediye edilen bisikleti platformda sürdü

Muharrem İnce Samsun'da kendisine hediye edilen bisikleti platformda sürdü