24 Haziran 2019 Pazartesi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 24 HAZİRAN'DA SAMSUN'DAN REKOR OY BEKLİYORUM

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 24 Haziran'da Samsun'dan rekor oy bekliyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Samsun'da gerçekleştirdiği mitingde 24 Haziran seçimlerinde Samsun'dan rekor oy beklediğini söyledi.

18 Haziran 2018 Pazartesi 17:40 SİYASET

Samsun'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdiği mitingde, Samsun'un hiç bir seçimde kendilerini yalnız bırakmadığını söyledi. 


24 Haziran seçimlerinde Samsun'dan rekor oy beklediğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'un daha önceki seçimlerde AK Parti'ye rekor oy verdiğini hatırlattı. Konuşmasında Samsun için  "Kurtuluşun şehri Samsun, yiğitler kahramanlar diyarı Samsun. Karadeniz'in kilit şehri Samsun. Demokrasinin, milli iradenini kalesi Samsun" diyen Recep Tayyip Erdoğan, Samsunlulardan 24 Haziran seçimlerinde rekor oy için söz aldı. 

Samsun'un bugüne kadar kendilerini yarı yolda bırakmadığını, sahipsiz ve yalnız koymadığını dile getiren Recep Tayyip Erdoğan, 2002'den beri girdikleri tüm seçimlerde Samsun'un AK Parti'nin en büyük ve en güçlü destekçilerinden biri olduğunu ifade etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "3 Kasım 2002'de yüzde 45 oy oranıyla AK Parti'yi Samsun'da birinci parti yaptınız. 22 Temmuz 2007'de bu sefer yüzde 58 oy oranıyla AK Parti'yi zirveye taşıdınız. 12 Haziran 2011'de çok daha yüksek bir oy oranıyla yüzde 61,5 ile kendi rekorunuzu kırdınız. 10 Ağustos 2014 seçimlerinde yüzde 66 gibi yine rekor seviyede oy oranıyla bu kardeşinizi cumhurbaşkanlığı makamına getirdiniz. 1 Kasım 2015'te yüzde 63,5 oy oranıyla kaos ve kargaşa senaryolarının önünde çelikten bir set çektiniz. 16 Nisan halk oylamasında yüzde 64 gibi yine Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oy oranıyla cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine 'evet' dediniz." ifadelerini kullandı.  "Şimdi önümüzde çok daha tarihi, çok daha kritik bir seçim var." ifadesini kullanan Erdoğan, vatandaşlara, "Biz Samsun'dan tıpkı bir asır önce olduğu gibi yeni Türkiye'nin kuruluşuna da öncülük yapmasını istiyoruz. Milli iradenin şehri Samsun'dan biz yine rekor bekliyoruz." dedi. 

Öte yandan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitinglerde kullandığı tırın içerisinde yer alan haritada, vatandaşlara hitap edeceği Samsun'un üzerini raptiye ile işaretledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Lideri Devlet Bahçeli Karadeniz bölge mitingi için Samsun'a geliyor

MHP Lideri Devlet Bahçeli Karadeniz bölge mitingi için Samsun'a geliyor