18 Haziran 2019 Salı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ADAY TANITIMI İÇİN HANGİ İLLERE GİDECEĞİNİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan aday tanıtımı için hangi illere gideceğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aday tanıtımı için hangi illere gideceğini açıkladı. Erdoğan'ın açıkladığı iller arasında Samsun yok ancak Cumhurbaşkanının Samsun'a kesin geleceği bilgisi verildi.

10 Ocak 2019 Perşembe 14:33 SİYASET

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 19 Ocak tarihinde Samsun'a gelerek adayları açıklayacağı duyurulmuştu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında aday tanıtımı için gideceği illeri açıklarken Samsun'u söylemedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gideceği iller arasında Samsun'u söylememesi üzerine 19 Ocak tarihinde gerçekleşeceği duyurulan Samsun'a ziyaretinin ise olmayacağı iddiaları ortaya atıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında yaptığı konuşmada aday tanıtımı için gideceği illerle ilgili verdiği bilgide, 
"Şuana kadar açıklamadığımız 6 il veya büyükşehir adayımız kaldı. İlçeleri ile birlikte Ankara, İstanbul ve İzmir adaylarımızı şahsım, Denizli'yi Numan Kurtulmuş, Sivas'ı da Mahir Ünal kamuoyuna tanıttı. Büyükşehirlerin bir kısmını bizzat yine biz açıklayacağız. Bu hafta sonu Cumadan itibaren Trabzon, Kocaeli ve Sakarya bu şehirlere giderek milletimizin huzuruna adaylarımızı çıkartacağız. Diğer illerimizin ilçeleri ile birlikte aday tanıtımlarını ise genel merkezden yapacağımız görevlendirmelerle hafta sonuna kadar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. " dedi.

BÜYÜKŞEHİRLERİ BİR KISMINI YİNE ERDOĞAN AÇIKLAYACAK
Erdoğan'ın aday tanıtımı için gideceğini söylediği iller arasında Samsun yer almazken,  "Büyükşehirlerin bir kısmını bizzat yine biz açıklayacağız" sözü dikkati çekti. 

SAMSUN'A KESİN GELECEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 19 Ocak tarihinde Samsun'a gelip gelmeyeceği henüz kesinlik kazanmazken, Samsun Kent Haber'in edindiği bilgi ise  Samsun ziyareti ile ilgili tarih konusunda çalışmanın sürdüğü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'a kesin geleceği yönünde.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti üyeleri için sağlık sözleşmesi imzaladı

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti üyeleri için sağlık sözleşmesi imzaladı