16 Temmuz 2019 Salı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: DEAŞ İLE MÜCADELE SÜRECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan: DEAŞ ile mücadele sürecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü DEAŞ ile mücadelenin süreceğini açıklayarak "DEAŞ denilen bu terör örgütü ile mücadelemiz sürecek" dedi.

25 Ekim 2017 Çarşamba 15:33 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Başbakanı Haydar El-İbadi ile birlikte düzenlediği basın toplantısında terör örgütü DEAŞ ile mücadelenin süreceği mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Irak Başbakanı Haydar El-İbadi ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Merkezi yönetim, kararlı attığı son adımlarla DEAŞ denilen bu terör örgütünden neredeyse ülkenin bütününü, yüzde 15-20 civarında, bunun haricinde temizlemiş vaziyette. İnanıyorum ki bu kalan DEAŞ terör örgütü de temizlenecektir. Bu durumu fırsat bilen PKK terör örgütünün de aynı şekilde Irak'ta bir yapılanmasının olduğunu biliyoruz. Kandil gibi, Sincar gibi, bu bölgelerde PKK'nın bir varlığı söz konusu. Bütün buralarda da bizler her türlü dayanışma içerisinde ortak mücadeleyi sürdürmeye Türkiye olarak varız." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Bafra ilçesi ve Amasya'da 5 uyuşturucu satıcısı gözaltına alındı

Samsun'un Bafra ilçesi ve Amasya'da 5 uyuşturucu satıcısı gözaltına alındı