29 Eylül 2020 Salı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ERKEN SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI! ERKEN SEÇİM 24 HAZİRAN'DA YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim tarihini açıkladı! Erken seçim 24 Haziran'da yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim tarihini açıkladı. Erken seçim tarihi kesinleşirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçimin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacağını duyurdu.

18 Nisan 2018 Çarşamba 17:27 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmenin ardından erken seçimin 24 Haziran Pazar günü yapılacağını açıkladı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi kabulüne ilişkin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile görüşmesine ilişkin "TBMM'deki grup konuşmasında ifade ettiği milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin erkene alınmasıyla ilgilili teklifini de değerlendirme fırsatı bulduk." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağını açıkladı.

Konuyla ilgili yasal sürecin hemen başlatılacağını belirten Recep Tayyip Erdoğan, YSK'nın da seçim hazırlıklarına şüphesiz ki derhal başlayacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gerek Suriye'de yürüttüğümüz sınır ötesi operasyonlar gerek Suriye ve Irak merkezli olarak bölgemizde yaşanan tarihi önemdeki hadiseler Türkiye'nin bir an önce belirsizlikleri aşmasını zorunlu hale getirmiştir." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Afrin'de Bez Bebek Üretim Atölyesi kurdu

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Afrin'de Bez Bebek Üretim Atölyesi kurdu