18 Ekim 2019 Cuma

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SAMSUN'A 29 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK DEDİ YENİ MÜJDELER VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a 29 katrilyon yatırım yaptık dedi yeni müjdeler verdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Mart tarihinde Samsun'da yaptığı seçim mitinginde Samsun'a Batı Çevre Yolu dahil, Vezirköprü ilçesinin kenevir ekiminde pilot bölge olacağına dair bir çok konuda önemli yeni yatırım müjdeleri verdi.

03 Mart 2019 Pazar 20:01 SİYASET

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da gerçekleştirdiği mitingde, Samsun'a 29 katrilyon yatırım yaptıklarını söyleyerek, Samsun'a yeni hizmet ve yatırımlarla ilgili müjdeler verdi.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Mart 2019 Pazar günü Samsun Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdiği seçim mitinginde, Samsun'a batı çevre yolu müjdesini verdi. Samsun'un Vezirköprü ilçesinin kenevir ekiminde pilot bölge olacağını açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'a yapılan 29 katrilyonluk yatırım ile ilgili de, "Biz Ferhatız, Ferhat. (Meydanı dolduran vatandaşları işaret ederek) Karşımda da Şirin" dedi.

Mitingde yaptığı konuşmada Samsun'a bir biri ardına müjdeler veren Recep Tayyip Erdoğan, hızlı trenin de yapılacağına dikkati çekerek, "Samsun batı çevre yoluna dair kamulaştırma ihalesi yapılacak. Startını buradan veriyorum. 120 kilometre olan bölünmüş yola uzunluğunu 309 kilometreye çıkardık. Köprüleri, kavşakları ve bağlantı yollarını bu yıl bitiriyoruz. Samsun'un İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'ne bağlantısı artık hızlı tren ile olacak. Havalimanızı modernize etti" diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen mitinginde Samsun'a şu müjdeleri verdi.SAMSUN'A MİLLET BAHÇESİ MÜJDESİ 
Son 17 yılda Samsun'a 29 katrilyon yatırım yaptık. 4 bin 832 adet yeni derslik yaptık. İkinci devlet üniversitesini kazandırdık. Samsun'da eski stadın yerine bir millet bahçesi yapıyor. İnşallah bir köşesine de millet kıraathanesi inşa edeceğiz. 

Sağlıkta 400 yataklı eğitim araştırma hastanesi ile 250'şer yataklı 16'sı hastane toplam 35 tesisi kazandırdık.PEŞ PEŞE MÜJDELER
Samsun batı çevre yoluna dair kamulaştırma ihalesi yapılacak. Startını buradan veriyorum. 120 kilometre olan bölünmüş yola uzunluğunu 309 kilometreye çıkardık. Körpüleri, kavşakları ve bağlantı yollarını bu yıl bitiriyoruz. Samsun'un İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'ne bağlantısı artık hızlı tren ile olacak. Havalimanızı modernize ettik.

Üretimi yıllardır ülkemizde kısıtlı olan kenevirin tohumu Vezirköprü'lü vatandaşlarımızın gayretiyle bu yıla kadar getirildi. 166 dekar alanda kenevir tohumu için sözleşme imzalandı. 10 ton kenevir üretimi planlıyoruz. Artık kenevir gömleğini Türkiye'ye değil, tüm dünyaya ihraç edeceğiz. Bu işin pilot ili Samsun olacak.'CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK'
Samsun'un endüstri bölgesi olması için çalışmaları başlattık. Samsun'u yerli ve uluslararası yatırımcılar için önemli bir cazibe merkezi haline gelecek. Bütün bu hizmetlerin yatırımların kesintiye uğramaması için 31 Mart sçeiminden başarıyla çıkmamız gerekiyor. 31 Mart engelini de aştıktan sonra milletimize hizmet için benim dört buçuk yıl daha Cumhurbaşkanlığım var. 31 Mart'ta sizlerden istikrar, güvene, büyük Türkiye idealine oy vermenizi istiyoruz. AK Parti ve MHP ittifak kurdu. İki parti içinde de en ufak bir pürüz olmamalı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da Tekkeköy Devlet Hastanesinin temelini attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da Tekkeköy Devlet Hastanesinin temelini attı