21 Eylül 2020 Pazartesi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAYACAĞI SAMSUN ADAYLARI LİSTESİNDE BU İSİMLER VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı Samsun adayları listesinde bu isimler var

Risk alıyoruz belki ama! İddia ediyoruz! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 19 Ocak 2019 tarihinde açıklayacağı Samsun İlçe Belediye Başkan adayları listesinde bu isimler var..

15 Ocak 2019 Salı 20:30 SİYASET

AK Parti Samsun İlçe Belediye Başkan adaylarının isimlerinin yer aldığı listeler bugün adeta havalarda uçuştu, ancak AK Parti'nin Samsun İlçe Belediye Başkan adaylarının isimlerinin yer aldığı en sağlam ve net liste bu..


AK Parti Samsun İlçe Belediyesi Başkan adaylarının kimler olacağı ile ilgili merak ve beklenti doruk noktaya ulaşırken, bugün sosyal medyada AK Parti'nin Samsun İlçe Belediyesi Başkan adaylarına ait isimlerin yer aldığı iki farklı liste yayınlandı.

AK PARTİ İL BAŞKANI ZORUNLU AÇIKLAMA YAPTI
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ise belediye başkan adaylarının isimlerinin yer aldığı bu listelerle ilgili yaptığı açıklamada, yayınlanan listelere itibar edilmemesini söyleyerek, "Son dönemde, özellikle de bugün öğle saatlerinden itibaren sosyal medya ve bazı yayın organlarında ilçe belediye başkan adaylarımızın belli olduğuna yönelik listeler dolaşmaktadır. Bir kez daha özellikle belirtmek isterim ki belediye başkan adaylarımız, 19 Ocak Cumartesi günü saat 14.00'da Yaşar Doğu Spor Salonunda düzenleyeceğimiz törende, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacaktır. Hemşehrilerimizin ve teşkilat mensuplarımızın, genel merkezimiz ve il başkanlığımıza atfen yapılan bu tür spekülatif paylaşımlara ve haberlere itibar etmemelerini istirham ediyorum." dedi.

KIRMIZI VE BEYAZ LİSTE YAYINLANDI
Yayınlanan listelerin birinde Samsun'da MHP'ye 5 ilçe verildiği bu ilçelerin ise İlkadım, Kavak, Havza, Asarcık ve Alaçam olduğu bilgisi yer alıyordu. Kırmızı bir fon üzerine yapılan bir görsel ile sosyal medyada dolaşıma açılan listeye genel hatları ile bakıldığında, MHP'nin yerel kanadı tarafından hazırlanmış olma  şüphesi uyandırıyordu. Ancak beyaz liste ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun'a geleceği 19 Ocak 2019 tarih ile yayınlanan bir diğer listede ise MHP'ye Samsun'da 3 ilçe verildiği bunların ise Asarcık, Alaçam ve Terme ilçeleri olduğu bilgisi yer alıyordu.

EN SAĞLAM LİSTE
Edindiğimiz güvenilir kaynaklara göre; AK Parti'nin 31 Mart 2019 yerel seçimleri için  Samsun İlçe Belediye  Başkan adaylarının beyaz listede yer alan isimler olduğu gündeme geldi.

Samsun'da gün boyu bu listeler tartışılırken, akşam saatlerinde güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre, sosyal medyada dolaşıma açılan beyaz listenin en net ve doğru liste olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 19 Ocak tarihinde Samsun'da yapacağı resmi açıklamaya kadar AK Parti'nin Samsun İlçe Belediyesi Başkan adayları ve MHP'ye bırakılan ilçelerle ilgili gün içerisinde de yayınladığımız beyaz listede yer alan isimler gayr-i resmi olarak en sağlam ve net olan listedir.

Buna göre; Samsun'da AK Parti'nin Samsun İlçe Belediyesi Başkan adaylarının isimleri ve MHP'ye bırakılan ilçeler şu şekilde olacak.

Samsun Büyükşehir-Mustafa Demir
İlkadım-Erdoğan Tok
Atakum-İshak Taşçı
Canik-Zihni Şahin
Tekkeköy-Hasan Togar
Çarşamba-Halit Doğan
Terme-MHP İttifak
Havza-Sebahattin Özdemir
Bafra-Hamit Kılıç
Vezirköprü-İbrahim Edis
Kavak-İbrahim Sarıcaoğlu
19 Mayıs- Osman Topaloğlu
Salıpazarı-Halil Akgül
Ayvacık-Halil Kalaycı
Ladik-Selim Özbalcı
Yakakent-Hüseyin Kıyma
Asarcık-MHP ittifakı-Şerif Kılağuz
Alaçam-MHP İttifakı


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Meçhul Şarkıcı

17 Ocak 2019 Perşembe 11:44

Atakumda en az oy akp den atakumda çıkmıştı neşe göre ishak efendiyi aday gösteriyorlar anlamış değilim atakum bizim kalemiz belediyede kulemiz diyorlardı ama o kaleden atacaklar sizi martı bekleyin.. neler oluyor

mümin

16 Ocak 2019 Çarşamba 09:51

ilkadım erdoğan tok ile kaybeder,,necattin demirtaş olması lazımdı aday

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Şahinkaya Kanyonunda kaybolan üniversiteli Türkmen gençten haber alınamıyor

Samsun'da Şahinkaya Kanyonunda kaybolan üniversiteli Türkmen gençten haber alınamıyor