28 Ekim 2020 Çarşamba

DAVUTOĞLU KURACAĞI YENİ PARTİNİN SAMSUN DAHİL 15 ŞEHİRDE İL BAŞKANLARINI BELİRLEDİ İDDİASI

Davutoğlu kuracağı yeni partinin Samsun dahil 15 şehirde il başkanlarını belirledi iddiası

Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı yeni partide Samsun dahil 15 şehirde il başkanlarının belirlendiği gündeme geldi. Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı yeni partinin Samsun İl Başkanı kim?

26 Nisan 2019 Cuma 17:17 SİYASET

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı gündeme gelen yeni partide Samsun'un da aralarında bulunduğu 15 şehirde il başkanlarının belirlendiği iddia edildi.


Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı yeni partide Samsun dahil,  Hatay, Manisa, İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa, Konya, Kayseri, İzmir, Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa ve Trabzon'da il başkanlarının belirlendiği gündeme geldi. Davutoğlu'nun kuracağı yeni partide il başkanlarının AK Parti'nin eski il başkanlarından oluşacağı öğrenildi. Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti çalışmaları kapsamında kurucu il başkanlığı için düşündüğü isimleri İstanbul'a davet ederek görüşmelere başladığı açıklandı.

Davutoğlu'nun kuracağı gündeme gelen yeni partinin Samsun İl Başkanının kim olacağı yada kim olduğu merak edilirken, AK Parti kulislerinde ise bu ismin Adem Güney olacağı yönünde söylentilerin olması dikkati çekiyor. 

ADEM GÜNEY AÇIKLAMA YAPTI
Öte yandan AK Parti eski İl başkanlarından Av. Adem Güney sosyal medya ve bazı internet haber sitelerinde kendisi ile ilgili Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı belirtilen partinin Samsun Kurucu İl Başkanı olacağı iddialarının yayınlanması üzerine açıklamada bulundu.

Av. Adem Güney iki gündür kendisi ile ilgili sosyal medya ve bazı haber sitelerinde yayınlanarak ortaya atılan iddialar üzerine açıklamalarda bulundu. 

Güney yaptığı açıklamada “Hakkımda bazı internet haber sitelerinde ve sosyal medyada çıkan dedikoduların hepsi yalandır. Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı iddia edilen partiye Samsun İl Başkanı olarak benim seçildiğime dair haberlerin hepsi gerçek dışıdır. Eski Başbakanımız Ahmet Davutoğlu beni aramamış ve böyle bir talepte de bulunmamıştır. Bu hususta yazılan ve yapılan haberlerin hepsi tamamen gerçek dışıdır. Ayrıca bu haberleri yapan basın mensubu arkadaşlar konu ile ilgili beni aramayarak bana iddialarla ilgili hiçbir şey sormadılar. Benimle görüşmeden ve benden teyit almadan hakkımda bu tarz asılsız ve mesnetsiz haber yapanlar ile dedikodu üretenler hakkında hukuki süreç başlatacağımızın bilinmesini isterim” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Sheraton Otelin yeni genel müdürü eski başbakana şapşik diyen Onur Bıyıklı oldu

Samsun Sheraton Otelin yeni genel müdürü eski başbakana şapşik diyen Onur Bıyıklı oldu