27 Haziran 2019 Perşembe

DEVLET BAHÇELİ: CUMHUR İTTİFAKI DURUYOR YEREL SEÇİMDE İTTİFAK YOK

Devlet Bahçeli: Cumhur İttifakı duruyor yerel seçimde ittifak yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakının devam ettiğini ancak yerel seçimde ittifak olmayacağını açıklayarak, 2019 yerel seçimlerinde hiçbir partiyle ittifak yapılmayacağını söyledi.

23 Ekim 2018 Salı 14:22 SİYASET

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında ittifakın bittiği yönünde ki açıklamaları sonrası mecliste gazetecilere "Cumhur İttifakı duruyor, yerel seçimde ittifak yok." dedi.


Bahçeli grup toplantısındaki "ittifak bitti" açıklamasının ardından gazetecilere yeni bir açıklama yaptı: "Yerel seçimlerde bitti, Cumhur ittifakı sürüyor." 

Devlet Bahçeli, yerel seçimde İstanbul'da aday çıkaracaklarını da söyledi.

Bahçeli grup toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı:

"HİÇBİR İTTİFAK BİR TARAFIN YOK SAYILMASIYLA DEVAM EDEMEZ"
"Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesi ile geri adıma zorlanması ile yok sayılmasıyla önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalınmayacaktır. Hiçbir ittifak pozisyon hatırlatmasıyla, zamana oynamayla varlığını devam ve idare edilmeyecektir.

"KRONİKLEŞMİŞ SÜRECİ UZATMANIN ALEMİ YOK"
Heyetler görüştü görüşmedi, yasal zemin vardı yoktu tartışmalarına son vermenin vakti gelmiştir. Bu kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı ve alemi yoktur. Herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır.

"HER SEÇİM BÖLGESİNDE KENDİ ADAYIMIZI GÖSTERECEĞİZ"
Türkiye'nin her seçim bölgesinde kendi adayımızı göstereceğiz. MHP, ittifaktan, Meclis çalışmalarından çekilerse AK Parti'nin Meclis çalışmalarındaki işi kolay olmaz. Meclis'te konulara göre de olsa yeni ortaklar aramak zorunda kalır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'da Taner Taşkın 6 maçlık seri galibiyette başarının sırrını açıkladı

Samsunspor'da Taner Taşkın 6 maçlık seri galibiyette başarının sırrını açıkladı