29 Kasım 2020 Pazar

DEVLET BAHÇELİ İDAM İSTEDİ: SÜBYANCI ŞEREFSİZLER İKİ CİHANDA DA HASMIMIZDIR

Devlet Bahçeli idam istedi: Sübyancı şerefsizler iki cihanda da hasmımızdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarına tepki göstererek, "Sübyancı şerefsizler iki cihanda da hasmımızdır" diyerek çocuklara cinsel istismarda bulunanlar için idam istedi.

20 Şubat 2018 Salı 13:24 SİYASET

Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında Adana ve Antalya'da yaşanan çocuk istismarı olayları ile ilgili sert açıklamalarda bulunarak, çocuklara cinsel istismarda bulunanlara idam cezası verilerek darağacında sallandırılmasını istedi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Devlet Bahçeli, özellikle Adana ve Antalya'da vuku bulan çocuk istismarlarının, duyan herkesi, düşünen ve duygu sahibi her vatan evladını infiale sürüklediğini söyledi.

"Söylemeye dilimin varmadığı, anlatmaya gücümün ve takatimin yetmediği en rezil, en çarpık, en menfur suçlar kadınlara, bebeklere, çocuklara karşı işlenmiş ve işlenmektedir." ifadesini kullanan Bahçeli, milletin tamamının, çocuklara yönelik cinsel saldırılara nefret, öfke ve bedduayla tepki gösterdiğini vurguladı.

"Çocuklarımızı kör kuyularda, şiddet sağanağında, istismar vahşiliğinde bir başlarına bırakamayız, alçaklara, namussuzlara, canilere asla teslim edemeyiz. Allah şahit olsun ki teslim de etmeyeceğiz. Çocuğa sahip çıkamazsak, medeniyetimizle övünmeye hakkımız, insanlığımızla gururlanmaya yüzümüz kalmayacaktır." değerlendirmesinde bulunan Bahçeli şöyle devam etti:

"Kim ki çocukların hakkını, hukukunu inkar ve imha etmeye kalkıyorsa ya anasından doğduğuna pişman edilmeli ya da kurulacak bir darağacında boğazına yağlı urgan dolanmalıdır. Kim olursa olsun, sübyancı şerefsizler iki cihanda da hasmımızdır. Kadınları hedefine almış namert ve kanlı niyetler yok edilmeye mahkumdur."

MHP Grup toplantısında çocuklara cinsel istismar olayları ile ilgili açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, son günlerde medyaya yansıyan cinsel istismar vakalarını derin bir sızıyla lanetlediğini belirterek, "Parti olarak, yapılacak her hukuki ve yasal düzenlemeye sonuna kadar destek vereceğimizi huzurlarınızda kararlılıkla açıklıyorum. Toplum hayatımızı sapıklardan ayıklamak, kudurmuş ilkellerden arındırmak amacıyla her sorumluluğu almaya hazır olduğumuzu ifade ve ilan ediyorum." diye konuştu.

"Yarın TBMM'ye sunulacak"

MHP ile AK Parti arasında yapılan ittifak görüşmelerinin tamamlandığını, Milli Mutabakat Komisyonunun 14 Şubat Çarşamba günü son toplantısını gerçekleştirdiğini anımsatan Bahçeli, toplantıların başarılı, özverili ve samimi bir havada geçtiğini; komisyonun 9 defa toplandığını, 22 saat 45 dakika çalıştığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile geçen pazar günü yaptıkları oldukça verimli ve yararlı görüşme neticesinde de yapılacak yasal düzenlemelerin son şeklinin verildiğini bildiren Bahçeli, yarın, iki partiyi temsilen iki komisyon üyesinin basın toplantısı düzenleyerek ittifakın boyut ve hukuki muhtevası hakkında millete bilgi vereceğini ve 26 maddelik yasa teklifini TBMM'ye sunulacağını söyledi.

Bahçeli, Milli Mutabakat Komisyonu üyelerine teşekkür ederek, "Elbette yapıcı tavırlarıyla destek ve katkısını sürekli gösteren Sayın Cumhurbaşkanı'na huzurlarınızda içtenlikle teşekkür ediyorum. TBMM'ye sunulacak kanun teklifinin ve 2019 yılını kapsayacak milli ittifakın milletimize, ülkemize, partilerimize ve demokrasimize hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ediyorum." dedi. 

Bahçeli, "Esad, yanılıp yenilip Afrin'e girerse, PKK/PYD/YPG ile aynı cepheye düşerse elbette ki sonuçlarına katlanmak durumunda kalacaktır." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çukur dizisinde trafik polisine 'haritadan yer seç' sözlerine tepki yağıyor

Çukur dizisinde trafik polisine 'haritadan yer seç' sözlerine tepki yağıyor