26 Haziran 2019 Çarşamba

DEVLET BAHÇELİ, MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARINA FETÖ İNCELEMESİ BAŞLATTI

Devlet Bahçeli, milletvekili aday adaylarına FETÖ incelemesi başlattı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimleri için partilerinden milletvekili aday adayı olan isimler ve referanslarına yönelik FETÖ soruşturması yapıyor. Bahçeli, milletvekili aday adayları arasında sabıkası olanları tek tek inceliyor.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 17:00 SİYASET

MHP Lideri Devlet Bahçeli YSK'ya sunulacak milletvekili listesindeki kişilere FETÖ taraması yapıyor, referanslarını tek tek arıyor. Devlet Bahçeli, ayrıca milletvekili aday adayları arasında Meral Akşener'in yaptığı kongreye katılanları da araştırıyor.


MHP, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için aday adaylarının yanı sıra başvurulardaki referanslara da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) taraması yapıyor.

Parti, 21 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sunulacak milletvekili aday listesinde, başta FETÖ üyeleri ve yasa dışı eylemlerde bulunanlarla yüz kızartıcı bir suçu, sabıkası olanların yer almaması için aday adaylarını her yönüyle inceliyor.

REFERANSLAR DA ARANIYOR
Bu çerçevede özellikle aday adaylarının referanslarına yoğunlaşılırken, bunlar hakkında da araştırma yaptırılıyor. Referanslar ayrıca tek tek telefonla aranıyor, teşkilatlardan da ayrıntılı bilgi isteniyor.

BAHÇELİ BİZZAT ARAŞTIRIYOR
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hukukçulardan oluşan güvenlik soruşturması grubu ile Milletvekili Aday Belirleme Komisyonu'nun çalışmalarının yanı sıra bazı aday adaylarına ilişkin bizzat tahkikat yaptırıyor.

"TARLA KONGRESİ"NE KATILANLAR DA AYIKLANIYOR
Parti yetkililerinden alınan bilgiye göre, başvuruda bulunan bin 815 aday adayı arasında, 1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra dik duramayan, farklı noktalarda tavır koyan ve hatta Devlet Bahçeli'nin "tarla kongresi" olarak tanımladığı olağanüstü kongre girişimine katılanların da bulunduğu, bunların da "incelendiği ve ayıklandığı" belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Süleyman Yağcıoğlu'ndan Samsunspor'a destek açıklaması

Süleyman Yağcıoğlu'ndan Samsunspor'a destek açıklaması