20 Haziran 2019 Perşembe

DEVLET BAHÇELİ SAMSUN KRİZİNİN ARDINDAN TEŞKİLATLARA CUMHUR İTTİFAKI GENELGESİ GÖNDERDİ

Devlet Bahçeli Samsun krizinin ardından teşkilatlara Cumhur İttifakı genelgesi gönderdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Samsun'da yaşanan Cumhur İttifakı krizinin ardından tüm il ve ilçe teşkilatlarına Cumhur İttifakı genelgesi gönderdi.

04 Ocak 2019 Cuma 16:23 SİYASET

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'in görevden alınması ve milletvekili Erhan Usta'nın da ihraç istemi ile disipline sevk edilmesi sonrası tüm il ve ilçe teşkilatlarına Cumhur İttifakına zarar verecek açıklamalardan kaçınılması ile ilgili bir genelge gönderdi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teşkilatlara gönderdiği Cumhur İttifakı genelgesinde uyarılarda bulundu.

Bahçeli, "Cumhur İttifakı, Türkiye’yi gelecek bin yıllara taşıma hedefiyle temellenmiş, bekamızı muhafaza ve müdafaa azmiyle ahlaki ve hukuki varlığını temin ve tescil ettirmiştir. Bu ittifak sıradan bir birliktelik, çıkar merkezli bir oluşum, siyasi dürtülere teslim olmuş bir yapı, küçük hesaplara tamah ve tevessül eden kaygan ve kaypak bir ortaklık değildir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin yayınladığı Cumhur İttifakı genelgesinde öne çıkan başlıklar şöyle:

"Cumhur İttifakı, Türkiye’yi gelecek bin yıllara taşıma hedefiyle temellenmiş, bekamızı muhafaza ve müdafaa azmiyle ahlaki ve hukuki varlığını temin ve tescil ettirmiştir.

Cumhur İttifakı'nın siyasi birlikten ziyade ülke, millet, güvenlik ve tarihi çıkarlarımız gözeten bir bir beka beraberliği olduğu unutulmamalı. Cumhur İttifakı'nın mehabetini ve meşruiyetini gölgeleyecek açıklama, değerlendirme, yorum, yayın ve beyanatlardan kesinkes uzak durulacaktır.

Parti olarak 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine kaç belediye kazanırız, kaçını kaybederiz zaviyesinden bakmadığımız bellidir, bilinmektedir. Siyasi çetele tutmadığımız her türlü izahtan varestedir."

"GENELGE HÜKÜMLERİNE AYNEN RİAYET EDİLECEKTİR"
Bahçeli MHP teşkilatlarına gönderdiği genelgede şu maddelerin altını çizdi:

Bu kapsamda bütün teşkilatlarımız aşağıda belirtilen işbu Genelge hükümlerine aynen refakat ve riayet edeceklerdir.

1- Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi 30 büyükşehir belediyesi ile büyükşehir ilçe belediyelerinde Cumhur İttifakı’nın yapısına muvafık şekilde uzlaşmışlardır.

51 İl belediyesi ile bunların ilçe belediyelerinde her parti kendi adayıyla seçime katılacaktır.

Cumhur İttifakı doğrultusunda aday çıkarılmayan her seçim bölgesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediye meclis üyesi aday listesi hazırlanacak ve seçime girecektir.

Konuyla ilgili gerekli hazırlık ve çalışmalar seri ve süratli şekilde yapılacaktır.

"CUMHUR İTTİFAKI'NI GÖLGELEYECEK BEYANLARDAN UZAK DURULACAKTIR"
2- Cumhur İttifakı’nın mehabetini ve meşruiyetini gölgeleyecek açıklama, değerlendirme, yorum, yayın ve beyanatlardan kesinkes uzak durulacaktır.
Cumhur İttifakı’nın siyasi birlikten ziyade ülke, millet, güvenlik ve tarihi çıkarlarımızı gözeten bir beka beraberliği olduğu unutulmayacaktır.
Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı lazım gelen takibatı yapacak, gerekli tedbirleri gecikmeksizin alacaktır.

3- Cumhur İttifakı adaylarının seçime katıldığı her seçim bölgesinde Adalet ve Kalkınma Partisi’yle eşgüdüm halinde ilişki ve irtibatlar kurulacak, siyasi ilkelerimiz dâhilinde ortak çalışmalar icra ve ifa edilecektir.

4- 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinin kampanya döneminde her türlü fitne-fesat akımına derhal karşı koyulacak, bilhassa sosyal medya vasıtasıyla tezvirat yaymaya, akıl bulandırmaya, karamsarlık aşılamaya çalışan hiç kimseye ne değer verilecek ne de itibar edilecektir.

"ADAYLARIMIZI YIPRATMAYA TEŞEBBÜS EDENLER HAKKINDA HUKUKİ MÜCADELE VERİLECEKTİR"
Partimizi karalamaya, siyasi tutumunu sulandırmaya, adaylarımızı yıpratmaya kasten teşebbüs edenler hakkında adli ve hukuki müracaatlar hızlı şekilde gerçekleştirilecektir.

Bunun temininden de Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı sorumlu olacaktır.

5- Hem partimizin hem de Cumhur İttifakı’nın başarısı için canla, başla, heyecanla çalışılacak, birlik ve beraberlik ruhu sahaya aynen yansıtılacaktır.
31 Mart 2019’da, partimizi temsilen demokratik yarışa katılacak 51 il ve ilçe belediye başkan adayımız başta olmak üzere, belediye meclis adaylarımız, il genel meclis adaylarımız Cumhur İttifakı’nın saygınlığını zedeleyecek her türlü söz ve davranıştan kaçınacaklardır.

6- 1 Kasım 2018 tarihli Genelgemizin 6.maddesi dışındaki tüm maddeleri aynen geçerliliğini muhafaza edecektir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun'da Tekkeköy ve Havza ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

CHP Samsun'da Tekkeköy ve Havza ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı