20 Mayıs 2019 Pazartesi

DEVLET BAHÇELİ'DEN DAVUTOĞLU'NUN KERKÜK AÇIKLAMALARINA TEPKİ

Devlet Bahçeli'den Davutoğlu'nun Kerkük açıklamalarına tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kerkük ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki göstererek, "Eski başbakan Davutoğlu, Türkmenleri Kerkük'te yok sayıyor" dedi.

17 Ekim 2017 Salı 11:46 SİYASET
MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kerkük ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. Bahçeli, Davutoğlu'na "Durdun durdun da şimdi niye ortaya çıktın? Sen hangi yüzle konuşuyorsun." dedi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu gerilimin yükseldiği Kerkük için 10 maddelik çözüm önerisinde bulunarak "Kerkük’ün statüsü de dâhil olmak üzere 25 Eylül referandumunun ortaya çıkardığı bütün sonuçlar müzakerelere fırsat tanımak üzere dondurulmalıdır." demişti.

BAHÇELİ YANIT VERDİ

MHP lideri Devlet Bahçeli, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun müzakere tavsiyesini sert sözlerle eleştirdi. "Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu, TSK, güçlü bir irade ile ağız birliği içindeyken eski Başbakan'ın aykırı beyanat vermesi gafillik ve garabettir." diyen Devlet Bahçeli "Durdun durdun da şimdi niye ortaya çıktın? Sen hangi yüzle konuşuyorsun." dedi.

Bahçeli şu ifadeleri kullandı;

"ESKİ BAŞBAKAN TÜRKMENLERİ KERKÜK'TE YOK SAYIYOR"

"Eski Başbakan kendini hatırlatma gereği duymuştur. Bu şahıs asırlardır Kerkük'ün etnik renkliliği barındırdığını söylemiştir. Kerkük'ün Türk yurdu olduğunu inkar etmiştir. Stratejik derinlik ile Türkiye'yi boğmak üzere iken görevden el çektirilen bu zihniyet mesajlar sunmuştur. Eski başbakan Davutoğlu, Türkmenleri Kerkük'te yok sayıyor.

"GAFİLLİK VE GARABETTİR"

Eski Başbakan çıkıp müzakere tavsiyesinde bulunarak referandumun dondurulmasını öneriyor. Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu, TSK, güçlü bir irade ile ağız birliği içindeyken eski Başbakan'ın aykırı beyanat vermesi gafillik ve garabettir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da saat tamircisi Ali Candan 30 yıldır 1 metrekarelik alanda ekmeğini kazanıyor

Samsun'da saat tamircisi Ali Candan 30 yıldır 1 metrekarelik alanda ekmeğini kazanıyor