12 Temmuz 2020 Pazar

DEVLET BAHÇELİ'DEN FLAŞ AÇIKLAMA! MHP'Lİ İSİMLERE BAKANLIK TEKLİFİ GİDERSE İTTİFAK BİTER

Devlet Bahçeli'den flaş açıklama!  MHP'li isimlere bakanlık teklifi giderse ittifak biter

Samsun'da 24 Haziran seçimleri sonrası Cumhur İttifakının güçlü ortağı olan MHP'den Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın bakan olabileceği konuşulurken, Devlet Bahçeli, MHP'den isimlere bakanlık teklifi gitmesi halinde ittifakın biteceğini açıkladı.

23 Haziran 2018 Cumartesi 11:15 SİYASET

MHP'nin Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili olan Erhan Usta'ya Cumhur İttifakı kapsamında yeni dönemde bakanlık verilebileceği konuşulurken Devlet Bahçeli, yaptığı flaş açıklamada hükümete yeni dönem için bakan vermeyeceklerini açıkladı.


Samsun'da çizgisi ve konulara hakimiyeti ile tanınan ve sevilen MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta'ya 24 Haziran seçimlerinnden sonra yeni dönemde bakanlık verilebileceği konuşuluyordu. MHP Lideri Devlet Bahçeli, yeni dönemde hükümette MHP'li bakanların olup olmayacağı ile ilgili net bir açıklama yaparak, "MHP'li isimlere bakanlık teklifi giderse ittifak biter" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni hükümette yer almak istemediklerini açıkladı. MHP Lideri devlet Bahçeli, yeni hükümete Cumhur İttifakının ortağı olarak MHP'den bakan vermeyeceklerini üstüne basarak belirterek şunları dile getirdi.

"MHP'nin bünyasine değişik alanlarda değişik kişiler trafından fitne yayarlar. Bunları boşuna mı destekliyorsunuz, şuyumuz var… Her dönemde bürokraside de bulunanlar ve yeni dönemde de bürokraside olmak isteyenler 'ülkeyi ancak bu durum kurtarır' diyerek kendilerine menfaat yaratıyorlar. Sayın Recep Tayip Erdoğan beyi destekleyeceğimizi ifade etmişiz. Hal böyle olunca yürütmenin başı seçildiği takdirde Recep Tayyip Erdoğan'dır. TBMM içerisinde güçlü bir MHP olmasını istiyoruz. Hükümeti nasıl kuracaksa kurar, o onun işi. Ahmet Davutoğlu'nun hatalarını yaparlarsa her şey biter. Tuğrul Bey'e teklifte bulundu. Meral Akşener kabul etmediklerini ifade ediyorlar. Ne yapacağız biz, bu kadar mücadele veriyoruz. Bir değerli gazeteci 'bunlar hazine yardımı almak için böyle bir ittfaka girdiler, barajı aşamayacak korkusuyla böyle yapıyorlar…' dedi. Bunları da söylemeyen kalmadı. Biz ne yapacağız, girdiğimiz yolda devam edeceğiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün bacanağı gözaltına alındı

FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün bacanağı gözaltına alındı