05 Temmuz 2020 Pazar

ENGİN ALTAY, ADAY OLACAK

Engin Altay, aday olacak

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Grup Başkanvekili Engin Altay'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı için aday olacağını açıkladı.

20 Şubat 2019 Çarşamba 15:09 SİYASET

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı için ilk aday Cumhuriyet Halk Partisi'nden. Binali Yıldırım'ın istifası sonrası boşalan başkanlık makamı için partilerin kendi içlerindeki adayların isimleri kulislerde yankılanmaya başladı.

 

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, partisinin bir diğer Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili olan Engin Altay'ın TBMM Başkanlığı için aday olacağını açıkladı.

 

31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan, TBMM eski Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'dan boşalan başkanlık makamı için meclis koridorlarında, aday olacak vekillerin isimleri söylenmeye başladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi içindeki güçlü isimlerden olan Engin Altay'ın da aday olacağı edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Sakarya Milletvekili olan Engin Özkoç, mecliste düzenlediği basın toplantısında, TBMM'de boşalan başkanlık koltuğu için Altay'ı işaret ederek, ''bugüne kadar siyasette çok başarılı yol çizen, uzun zamandır grup başkanvekilliği yapan, geldiği her görevde büyük başarı sağlayan, milletvekilliğini de üstün başarıyla sürdüren, bürokrasiyi, siyaseti bilen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı için aday olmuştur'' dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tramvay duraklarında kitap okuyan öğrencileri gören vatandaşlar şaşkın şaşkın baktı

Samsun'da tramvay duraklarında kitap okuyan öğrencileri gören vatandaşlar şaşkın şaşkın baktı