22 Ekim 2020 Perşembe

ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU İÇİN YAPILAN O TEZAHÜRATA "ONUN OYNAYACAK MECALİ DE YOK" YANITINI VERDİ

Erdoğan Kılıçdaroğlu için yapılan o tezahürata

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu için yapılan 'Kemal pabuçu yarım çık dışarıya oynayalım' tezahüratına, "Onun oynamaya da mecali yok" yanıtını verdi.

19 Ocak 2019 Cumartesi 20:30 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da gerçekleşen belediye başkan adayları tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.


Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan Yaşar Doğu Kapalı Spor salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısında salonda bulunan gençlerin, "Kemal pabuçu yarım çık dışarıya oynayalım" şeklindeki tezüharatına, karşılık veren Recep Tayyip Erdoğan, "Gençler, onun oynayacak mecali de yok. Bırakın onun kendi haline." dedi

Erdoğan daha sonra yaptığı konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu'nun çiftçilerin aç olduğu ve çiftçilerin ellerinden topraklarının alındığı yönündeki söylemlerine yanıt vererek,  şunları dile getirdi.

"Şimdi Bay Kemal diyor ki 'Çiftçiler aç.' Bay Kemal diyor ki 'Çiftçilerin ellerinden toprakları alındı.' Eline, diline dursun. Samsunlu çiftçilerimize 2 katrilyon lira tutarında tarımsal destek verdik ama bundan haberi yok bunun. Haberi olmaz da çünkü bunun derdi yalan, bunun derdi iftira. Aldığım paraları görüyorsunuz değil mi? 1,5 milyona yakın tazminata mahkum oldu. İşi gücü yalan. Şu anda devam eden mahkemeler var. Onlardan da gelecek. Ama şimdi bunun için bir de bunun tazminatlarını ödemek üzere bir tazminat komisyonu CHP'nin içinde kurdular. Para topluyorlar şimdi milletvekillerinden. Onlardan toplanan parayla tazminatı ödeyecekler. Onun için de rahat rahat yalan söyleyebiliyor."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Recep Tayyip Erdoğan, İlkadım Belediyesinin cami ve külliye projesini beğendi

Recep Tayyip Erdoğan, İlkadım Belediyesinin cami ve külliye projesini beğendi